Strona 1 z 1

Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 10:25
autor: Trolinka
Bambusiarze wszystkich krajów łączcie się!

Fakt że tam się naśmieciło straszliwie, do tego nas nie lubią :P
Ale tu mamy luźny wątek i można trajkotać :-)

Problem, sierściuch odkrył że te uchylone drzwiczki można sobie otworzyć i w środku jest fajne ciepłe legowisko :-) A do tego można znaleźć jakieś fajne rzeczy do turlania sobie po podłodze :P
Jakieś pomysły tak zblokować takie uchylone drzwiczki?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 11:37
autor: RevanitaPL
Oddać kota 😅

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 11:43
autor: roman
Trolinka pisze: 13 cze 2023, 10:25 do tego nas nie lubią :P
eh, te domysły, insynuacje, oskarżenia... jeśli w każdym wątku będziesz robił z siebie ofiare to znowu się tak skończy, że dziobu i ten wątek po prostu zamknie.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 12:01
autor: Trolinka
Hehe, jakie domysły, insynuacje. Wystarczy poprzedni wątek oblookać czy czat. To fakt :PPP
A jak nas zamkną to znaczy cenzura i wolność reprap umarła :-)))

Dobra, off zgryzliwości. Nimam popcornu co by burzę wywoływać :P

Wydumałem przerobić coś z tego https://www.printables.com/pl/model/333 ... -for-x1x1c
Jest na krawędzi akurat, wyciągnąć jakiś wihajster z tego co by szybkę trzymał?

RevanitaPL pisze: 13 cze 2023, 11:37 Oddać kota 😅
Oka, cała czwórkę Ci wyśle :> Może być paczkomatem? :P

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 13:40
autor: RevanitaPL
Już mam trzy koty, w tym dwa Norwegii, więc kolejna czwórka się nie wmieści 🤣

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 13:50
autor: Trolinka
RevanitaPL pisze: 13 cze 2023, 13:40 Już mam trzy koty, w tym dwa Norwegii, więc kolejna czwórka się nie wmieści 🤣
A chatkę już im zrobiłeś?
https://www.printables.com/pl/model/276 ... ee-cutouts

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 14:56
autor: Trolinka
Tak mi po przekomarzaniach z @cyfron'em (że to niby za wolno, czyli dalej tok rozumowania sprzątać stół co by druk następny zapodać) zaświtało że problem trzeba od drugiej strony kompletnie rozwiązać. Szukam @specjalisty od trenowania kotów :-) Niech otwiera skubany i wyciąga wydruk! W nagrodę chwila leżenia na ciepłym stole :>

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 15:08
autor: Rozarh
Zastanawia mnie tylko czemu uchylasz te drzwiczki?
Dorób tam zamek a kotu nie dawaj klucza... :P

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 15:12
autor: Trolinka
Bo jak zamknę całkiem do temp rośnie we wnętrzu? PLA też się używa :-) A trochę głupio jak mięknie przed extruderem bo 40+ w komorze :>

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 15:26
autor: RevanitaPL
Trolinka pisze: 13 cze 2023, 13:50
RevanitaPL pisze: 13 cze 2023, 13:40 Już mam trzy koty, w tym dwa Norwegii, więc kolejna czwórka się nie wmieści 🤣
A chatkę już im zrobiłeś?
https://www.printables.com/pl/model/276 ... ee-cutouts
Preferują kartony, plus jak jeden wchodzi do takich rzeczy, to drugi na tym siada próbując go przygnieść, więc nie wróżyłbym takiej chatce długiej przyszłości w domu.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 15:29
autor: Trolinka
O kartony tak tak. Najlepiej małe ciasne :> Ja im zapodaję .....pudełka po filamentach :P Się wciskają i sobie śpią :-) Albo....obgryzają dookoła :P

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 15:32
autor: RevanitaPL
Mi się ostatnio wpakował od kartonu od AMS'a, a potem sprzątałem rzygi bo się okazało że obgryzł całą gąbkę, tą czarną, którą dają zamiast styropianu.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 15:46
autor: Pjoter
Dzizas znowu będzie 40 stron o dupie Maryni

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 15:49
autor: Trolinka
A kto każe wchodzić i czytać? :P

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 15:56
autor: Pjoter
W sumie to racja, moderacja niepotrzebna no bo kto każe wchodzić i czytać kompletny burdel w tematach dotyczących konkretnej rzeczy? I wgl można by było taka zasadę rozszerzyć na cały internet. Ot, kto kazał wchodzić i czytac/ogladac?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 16:02
autor: RevanitaPL
Sama nazwa wątku sugeruje raczej luźny skład tego tematu, więc w czym problem?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 16:04
autor: dziobu
Teraz w niczym. Przeniosłem tam gdzie jest miejsce na takie tematy.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 17:45
autor: Trolinka
[zgyźliwość on]
Ale ludzie mają problemy :-) Włazi w wątek tylko po to żeby sobie ponarzekać. Bo jedyne co go interesuje w temacie Bambu to jakie to dziadostwo. Ale pcha się rękami nogami pierwszy do wątku i ma problemy, a bo chwalą sobie, a bo im działa i gadają o kotach skoro nie mają co naprawiać. Do czego się tu można przyczepić :P
Ma bmw to lezie na forum audi narzekać sobie, ma apple to lezie na forum androida, a jak xboxa to pierwszy na forum playstation :-) Biedni ludzie :PP
[zgryzliwość off]

Teraz sobie możemy już spokojnie o dupie marynie nawet pisać? :-)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 18:04
autor: Pjoter
Nie kumam, jak ci odpowiada to nie czytaj, ktoś ci kazał? :D

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 18:05
autor: dziobu
Ale wiesz że drukarka która działa i drukuje bez potrzeby grzebania to żaden cud techniki i takie można było kupić od lat? Niektórzy nawet zdążyli je zajechać i to bez przypominania o tym co post. To "wszystko tak fajnie działa że nie ma co poprawiać" też jest raczej mało trafione bo to forum "reprapy"; motywem przewodnim jest właśnie budowanie bądź grzebanie w drukarkach. Nie zmieni się to nawet gdy sprzęt klasy bambu będzie dostępny w każdym osiedlowym warzywniaku za bezcen.

Natomiast inni czepiają się, zresztą słusznie, bo zwyczajnie zaśmiecacie wątki tematyczne bądź techniczne; a przecież są podfora gdzie można pitolić farmazony o kotach bez robienia bałaganu.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 18:12
autor: Trolinka
Nie ogarniacie kuwety chłopaki kompletnie :P
Dziadek o niebie, babka o chlebie :-)

Ktoś mówił o jakimś cudzie techniki? Pisałem o czymś zupełnie innym, że sobie luźno dyskutujemy i ktoś ma z tym problem. Bo wpada nam wmawiać że zaraz nam padnie, zardzewieje, rozkruszy się i w ogóle nie ma prawa działać etc. Stąd aluzja że sobie gadamy z braku laku :P
I nie my zaśmiecaliśmy tylko "obcy" wpadali ze swoimi problemami i robił się syf :-)
Kompletnie nie rozumie Waszych problemów. Siedzimy sobie grzecznie, dyskutujemy _między_ sobą i strasznie Wam to przeszkadza. O co kaman?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 18:20
autor: dziobu
:facepalm:

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 19:13
autor: mcxmcx
Zazdrościcie.
Bo dział, a nie że tysiące zmiennych.
I że nawet można na nic bez nadzoru zostawić.


Mówiłem że będzie tak ja na rc-fpv po wypuście phantomow.

Ludność się podzieliła na "lataczy" i "modelarzy".

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 19:34
autor: dziobu
Słusznie. Teraz nie będę się kłócić bo muszę drukarki pilnować; ale od północy żona ma przy niej dyżur to wtedy może będę.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 19:58
autor: mcxmcx
Bardzo dobrze, co to za reprapowiec co ma fabryczna drukarkę za worek monet.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 20:17
autor: fyme
Idę zajrzę do moich bo też zostawiłem bez nadzoru a to tylko Prusy :cry2:

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 20:28
autor: Pjoter
Spokojnie, jak się coś zjebie to zobaczysz słup dymu
Pozdrawiam,
Właściciel prusy

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 21:17
autor: Trolinka
Dziękuję za śmiecenie tematu :-) A później będzie oczywiście na Bambusiarzy (jak ładnie nas nazwaliście) że ....to my śmiecimy temat. I hura hura wywalić ich temat na śmietnik bo pisali do _DRUKOWANEJ_ budzie dla kota :P No ale Wasze wtrącenia o prusie o dymieniu przecież są dozwolone jak i w innych tematach i na śmietnik nie lecą :) Gnębić bambusiarzy ile wlezie!

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 21:21
autor: fyme
:Przestań się mazać. To temat w dziale do gadania o wszystkim i o niczym :cool2:
Bambusiarz jeden :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 21:43
autor: Trolinka
No bo nam ochoczo zepsuliście temat i stał się śmietnikiem :> Bo nie wolno drukować dla kotów rzeczy widać :PPPP

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 21:48
autor: fyme
Chyba przed kotami ;) czy to ja się zgubiłem :shock:

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 cze 2023, 22:27
autor: Pjoter
A to nie chodziło o to aby wydrukować tresure dla kota aby ściągał wydruki?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 14 cze 2023, 09:40
autor: aaannnd
a może chodziło o to aby kot wchodził na zimny stół przed wydrukiem, żeby go wstępnie rozgrzać co przyspieszy dalsze nagrzewanie i sam wydruk :D albo wchodził na stół po wydruku, żeby stół nie ostygł i trzymał ciepło przed następnym wydrukiem, taki kot izolacyjny. Tylko do tresury trzeba jeszcze dołożyć zamykanie drzwi za sobą.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 14 cze 2023, 13:13
autor: RevanitaPL
Pochwalę się że Bambu pozwoliło mi na dorobienie sobie na jakiś hobbistycznych zamówieniach :)
Aktualnie drukuje model szczęki rekina w skali 60% dla klienta.
I tak, Prusy czy Zortraxy to też maszyny które były niezawodne i które można zostawić na noc, co nie zmienia faktu że Bambu dodał do tego wszystkiego prędkość bez kombinowania z Klipperem czy przerabianiem.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 15 cze 2023, 15:20
autor: RevanitaPL
Drugie P1P właśnie przyszło, 15 minutek i drukuje jak pierwsza, czyli idealnie bez żadnego kombinowania większego z ustawieniami. Teraz tylko czekać do Lipca aż przyjdzie hotend z cht oraz płytka.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 15 cze 2023, 15:33
autor: Trolinka
Ino żebyś z tym cht nie przekombinował i przestało być tak pięknie :>> Bo to nawet PID'a nie stuningujesz pod nową dyszę i hotend.
Notabene (chyba nie ta z zestawu) można dokupić skróconą dyszę żeby nie zmieniać wysokości wipera i drukarka nie krzyczała że coś jest nie tak z długością. Drugie gdzieś ostatnio widziałem na YT jak pogłębić ten hotend wiertłem żeby głębiej weszło i używać standardowych dysz z tym.
Tak pobieżnie patrzam w temat co by coś tam wiedzieć ale nie doktoryzuję się z niego :P

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 15 cze 2023, 17:32
autor: RevanitaPL
Na razie to ja muszę znaleźć oczka w szafie i dokleić do drugiej drukarki. Bo jak to tak bez oczek.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 15 cze 2023, 17:43
autor: Trolinka
Ożesz, znów sobie zapomniałem :> Albo w końcu kupiłem tylko gdzieś rzuciłem i zapomniałem :> Idę szukać jakiś patrzadełek

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 15 cze 2023, 18:15
autor: RevanitaPL
No to jest najpotrzebniejsza modyfikacja do drukarki, bez tego będzie źle drukować.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 15 cze 2023, 18:36
autor: Trolinka
Niom :> Dobra, nakupione kolorowe, czarno-białe, z rzęsami i bez, okrągłe i owalne :P Zapytaj mnie za parę dni czy nakleiłem :> Żeby mi znów pół roku nie zeszło :>>>

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 15 cze 2023, 18:56
autor: Andrzej_W
Ja mam takie zwykłe oczka kupione młodemu do wyklejanek i tez chciałem sobie nakleić na Enderka ale teraz to nie wiem czy jest tego godna :D

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 15 cze 2023, 19:17
autor: Trolinka
Andrzej_W pisze: 15 cze 2023, 18:56 Ja mam takie zwykłe oczka kupione młodemu do wyklejanek i tez chciałem sobie nakleić na Enderka ale teraz to nie wiem czy jest tego godna :D
Hehe :> To zależy jak szybko miota hotendem :-) Jak patrzałki będą latać to OK :P

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 16 cze 2023, 08:25
autor: RevanitaPL
Są paczałki :cool2:

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 16 cze 2023, 08:27
autor: RevanitaPL
Co do filamentu to PETG (Nebula Green Emerald)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 16 cze 2023, 09:29
autor: Trolinka
RevanitaPL pisze: 16 cze 2023, 08:27 Co do filamentu to PETG (Nebula Green Emerald)
Kapitalny, lubiem go i zawsze jakiś zapas mam :-)
Z innej bajki to nie czasem stand pod konsole? :P

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 16 cze 2023, 12:32
autor: RevanitaPL
Tak, pod Nintendo Switch, dla Klientki

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 16 cze 2023, 13:31
autor: marcin86
Skoro można zapytać o wszystko....
Czy warto wywalić na AMSa niemal równowartość P1P?
Nie interesują mnie kolorowe druki ale kuszą podpory i mozliwość automatycznej zmiany rolki.
Wiem, że opinia w tym temacie będzie mocno subiektywna.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 16 cze 2023, 13:38
autor: Trolinka
marcin86 pisze: 16 cze 2023, 13:31 Skoro można zapytać o wszystko....
Czy warto wywalić na AMSa niemal równowartość P1P?
Nie interesują mnie kolorowe druki ale kuszą podpory i mozliwość automatycznej zmiany rolki.
Wiem, że opinia w tym temacie będzie mocno subiektywna.
Z mojej strony _zajebiście_ warto :P Mam już dwa podpiete.

Tak jak piszesz, olać kolory. Ale jako magazynek automatyczny filamentów _bajka_. Czy podpory, czy po prostu zmiana filamentu na kliknięcie :-)
No i ten sprzęt po prostu działa.

PS. Równowartość? P1P jakoś 3.5 mniej więcej kosztowało, a AMS jakieś 1500 wychodził? (ani HUBa ani Bbffora nie trzeba, w komplecie jest buffor)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 16 cze 2023, 15:54
autor: RevanitaPL
marcin86 pisze: 16 cze 2023, 13:31 Skoro można zapytać o wszystko....
Czy warto wywalić na AMSa niemal równowartość P1P?
Nie interesują mnie kolorowe druki ale kuszą podpory i mozliwość automatycznej zmiany rolki.
Wiem, że opinia w tym temacie będzie mocno subiektywna.
Fajna oferta jest, jakiś Ukrainiec na Allegro Lokalnie sprzedaje za 1400 AMS'a, z możliwością zejścia o 200 złotych jak się tam dopytywałem.
Ale poza tym to sam uważam że to wszystko zależy od zastosowań, ja osobiście wolałbym kupić 25 kilo Plastspawu niż AMS'a, ale to też kwestia do czego wykorzystujesz drukarkę. Ja sam raczej puszczam rzeczy które piękne być nie mają, więc i wolę się męczyć z ręcznym ładowaniem i wyładowaniem filamentu, niż dokupywać pudełko.
Po prostu musisz przemyśleć czy to jest coś dla Ciebie. Ja mam jednego AMS'a i jestem zadowolony, ale do drugiej drukarki nie będę dokupywał, bo zwyczajnie nie jest mi to potrzebne.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 16 cze 2023, 21:03
autor: RevanitaPL
Powiem tak, szum może i mi nie przeszkadza w drukarce dosłownie obok łóżka, gorzej z wibracjami, ale właśnie drukuje nóżki z TPU, i liczę że zmniejszy to trochę wibracje.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 16 cze 2023, 21:20
autor: Trolinka
RevanitaPL pisze: 16 cze 2023, 21:03 Powiem tak, szum może i mi nie przeszkadza w drukarce dosłownie obok łóżka, gorzej z wibracjami, ale właśnie drukuje nóżki z TPU, i liczę że zmniejszy to trochę wibracje.
Hałaśliwość to dość względne pojęcie :-) Jeden może spać mimo dworca PKP obok, a drugi nie zaśnie bo mu zegarek tyka na ścianie :-)
Tu nie ma co zaklinać rzeczywistości, porównując drukarki Bambu jest po prostu głośne, fizyki nie oszukasz. Albo coś się szybko porusza i wytwarza hałas albo powoli i cicho....... lub też wytwarza hałas :PPP
Że Bambu pracuje to słychać po prostu, a inne stojące obok patrzysz czy jeszcze drukuje czy skończyła albo zdechła bo jedyne to lekki szum wydają :-)
Jak przyjechało bambu i testowałem to żona spała smacznie zaraz obok i stwierdziła ze jej to nie przeszkadza kompletnie.

PS. Teraz jakoś seryjnie jakieś extra nóżki są w P1P i X1 dodawane. Chyba nawet były na sklepie jako addon dostępne.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 16 cze 2023, 21:32
autor: mcxmcx
Akurat nóżki to nie jest best

Ja włożyłem płyte gresowa do środka i się poprawiła jakość

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 17 cze 2023, 20:55
autor: RevanitaPL
Hej, nowy Bambus drukuje bez problemu, natomiast mam problem z pierwszym, wymieniłem hotend originalny na drugi zapasowy również oryginalny, bo się filament ładnie połamał w środku. Bez problemu wymieniłem, wszystko przepływa, natomiast przy podłączaniu hotendu do płytki, wyskoczyła iskierka, i teraz pomimo tego że wiatraczek koło hotendu się kręci, wydruki wychodzą tak jakby wcale nie miały chłodzenia.
Czy ktoś spotkał się z czymś takim czy pozostaje mi już tylko pisanie do supportu?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 17 cze 2023, 21:11
autor: Trolinka
To żeś dał :-) Było kabelki podpinać na włączonym sprzęcie?
Pisz na support sobie logi sprawdzą i będzie jasność od razu o co kaman, po co szukać. Tylko nie pisz o iskrach!!! :P
Była wyłączona, zmieniłeś i teraz są problemy. Please help me :P

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 17 cze 2023, 21:25
autor: RevanitaPL
Rozkręciłem, przykręciłem ponownie i puszczam ostatni test, jeśli dalej będzie mi wychodzić TPU zamiast normalnego efektu, to piszę to Supportu xD
Nie mam szczęścia do sprzętu elektronicznego, na Sidewinderze przy wgrywaniu Klippera zbrickowałem drukarkę i musiałem jumpera szukać.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 17 cze 2023, 21:30
autor: RevanitaPL
Dobra, na szczęście obędzie się bez supportu, bo wreszcie wszystko działa tak jak powinno, ale i tak napędziła mi dużego stracha.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 17 cze 2023, 22:33
autor: Pjoter
To może napisz jaki był problem i co zrobiłeś żeby naprawić... Niech te posty mają jakaś wartość

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 17 cze 2023, 22:47
autor: Trolinka
Pewnie wtyczka mu nie zaskoczyła i sterowanie śmigłem nie banglało, albo po iskrzeniu się przywiesiła elektronika i po reboocie fix'nęło się :-))

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 17 cze 2023, 23:02
autor: RevanitaPL
Pjoter pisze: 17 cze 2023, 22:33 To może napisz jaki był problem i co zrobiłeś żeby naprawić... Niech te posty mają jakaś wartość
Włącz i wyłącz, plus wyjmij i włóż :D

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 17 cze 2023, 23:25
autor: Trolinka
RevanitaPL pisze: 17 cze 2023, 23:02 Włącz i wyłącz, plus wyjmij i włóż :D
Kumulacja! Idź totka skreślić :>

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 20 cze 2023, 18:15
autor: Trolinka
RevanitaPL pisze: 16 cze 2023, 08:25 Są paczałki :cool2:
No!
W końcu po pół roku się patrzałek dorobiłem :>>>
patrzalki2.PNG

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 20 cze 2023, 19:01
autor: Pjoter
Pokaż później ten most nad spustem :D ciekawy jestem jak wyjdzie.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 20 cze 2023, 19:10
autor: Trolinka
Pjoter pisze: 20 cze 2023, 19:01 Pokaż później ten most nad spustem :D ciekawy jestem jak wyjdzie.
A to tak testy opcji supportowych na dole na końcówce srebrnego.
!gun.bridge.PNG

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 20 cze 2023, 19:43
autor: Trolinka
Ah, jakimś kijkiem w mrowisku trzeba poruszać bo nudno :rotfl:
Pjoter pisze: 20 cze 2023, 19:01 Pokaż później ten most nad spustem :D ciekawy jestem jak wyjdzie.
U nas się nie mówi "pokaż później" tylko pokaż za chwilę :yahoo:

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 20 cze 2023, 19:55
autor: Abys
Ciekawi mnie jak by sobie poradził P1P, bez tego wentyla z boku.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 20 cze 2023, 19:57
autor: dziobu
Dowiesz się... za chwilę :)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 20 cze 2023, 20:17
autor: Trolinka
Abys pisze: 20 cze 2023, 19:55 Ciekawi mnie jak by sobie poradził P1P, bez tego wentyla z boku.
Aux swoja drogą (notabene dla P1P można dołożyć), ale zwykły fan duct nie dmucha prosto tylko wir tworzy. Tego wcześniej nie spotkałem. Dwa wyjścia są w przeciwne strony.
O nawet znalazłem wizualizację:
https://www.reddit.com/r/BambuLab/comme ... oling_fan/

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 24 cze 2023, 01:30
autor: Trolinka

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 24 cze 2023, 11:49
autor: RevanitaPL
Trolinka pisze: 15 cze 2023, 15:33 Ino żebyś z tym cht nie przekombinował i przestało być tak pięknie :>> Bo to nawet PID'a nie stuningujesz pod nową dyszę i hotend.
Notabene (chyba nie ta z zestawu) można dokupić skróconą dyszę żeby nie zmieniać wysokości wipera i drukarka nie krzyczała że coś jest nie tak z długością. Drugie gdzieś ostatnio widziałem na YT jak pogłębić ten hotend wiertłem żeby głębiej weszło i używać standardowych dysz z tym.
Tak pobieżnie patrzam w temat co by coś tam wiedzieć ale nie doktoryzuję się z niego :P
Płytka może i przyszła pięknie, ale z hotendem koncertowo zjebali sprawę.
Wszystkie elementy pięknie, wszystko wysokiej jakości, ale wzięli i na fabryce tak wkręcili nozzle'a, że czego by człowiek nie zrobił, jak by się nie nagimnastykował, to nie idzie tego odkręcić. Więc zamiast hotenda cht, mam zapasowy hotend bez zmiany głowicy.
Ale zobaczymy co chińczyki odpiszą mi przy reklamacji.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 24 cze 2023, 12:40
autor: Trolinka
Ale oczywiście rozgrzałeś i na ciepło wykręcać chciałeś? :>

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 24 cze 2023, 13:12
autor: RevanitaPL
Trolinka pisze: 24 cze 2023, 12:40 Ale oczywiście rozgrzałeś i na ciepło wykręcać chciałeś? :>
Dokładnie

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 24 cze 2023, 13:45
autor: Trolinka
RevanitaPL pisze: 24 cze 2023, 13:12 Dokładnie
No to musisz więcej warzyw jeść bo siły nie masz :> Takie solution :rotfl:

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 24 cze 2023, 15:29
autor: morf
Chyba pędy Bambusa ( hy hy można zęby połamać o suchara )

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 25 cze 2023, 11:36
autor: Trolinka
Jakby kogoś interesowało to podświetlenie litophanów będzie pewnie 10.99 ojro kosztować, ostatnio przyszło redemption code na darmową sztukę do bundla CMYK

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 26 cze 2023, 14:57
autor: RevanitaPL
Hej, gdyby ktoś chciał kupować w najbliższej przyszłości AMS'a, to rzucam tutaj kod rabatowy 50€. Sam nie planuje kupować drugiego AMS'a więc wolę się podzielić z użytkownikami forum.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 26 cze 2023, 17:20
autor: RevanitaPL
Propo samej drukarki, warto brać aktualnie P1P, bo kosztuje w promocji tyle co K1, wychodzi po przeliczeniu waluty koło 3050 złotych :)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 26 cze 2023, 17:40
autor: RevanitaPL
Dodatkowo, po raz kolejny zmniejsza się argument że nie kupisz części do Bambusa, ponieważ rzucono kolejne części zamienne do sklepów, by na pewno dało się przeprowadzić potrzebne naprawy :)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 26 cze 2023, 17:42
autor: Abys
Pokażcie te swoje bambusy, co tam macie zainstalowane.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 26 cze 2023, 18:00
autor: mcxmcx
A co ty chcesz w X1 dodać? Można sobie fancy blachę dokupić że wzorkiem.

Ja przyjdzie kod to drugi AMS będzie

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 26 cze 2023, 18:04
autor: RevanitaPL
Abys pisze: 26 cze 2023, 17:42 Pokażcie te swoje bambusy, co tam macie zainstalowane.
Najważniejsza modyfikacja to paczałki, ewentualnie można właśnie wymienić hotend na aliexpressowy cht czy płytkę na inną i tyle.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 26 cze 2023, 18:06
autor: RevanitaPL
Dodałem sobie przednie panele i obudowę ekranu, ale poza tym to zapomniałem o paczałkach.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 26 cze 2023, 20:25
autor: zlp
W X1 Carbon Combo pojemnik na zużyty filament.
Płyta teksturowana PEI, czy inne od majfriendów. Karta SD. Może kiedyś lepsze światełko. Dysza CHT i kompletne hotendy z różnymi dyszami, na razie w szufladzie.
To naprawdę kompletna drukarka.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 26 cze 2023, 21:20
autor: Abys
Nie brakuje wam nadmuchu przy ostrych nawisach?
Nic się nie podwija?
To na co ten Aux fan w sumie?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 26 cze 2023, 21:23
autor: RevanitaPL
Ostatnio miałem podwijanie, ale okazało się że to wina płytki, bo przy teksturowanej, nic a nic nie podwija.
I jeśli chodzi o nawisy, to nie jest aż tak źle, może byłoby lepiej, z nawisami, ale z tego co czytuje na forum Bambusowym, ludzie raczej mają przez AUX więcej problemów niż pożytku.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 26 cze 2023, 22:41
autor: Abys
Mógłbyś opisać jaki to problem?
Wychładza im głowicę?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 26 cze 2023, 23:00
autor: RevanitaPL
Abys pisze: 26 cze 2023, 22:41 Mógłbyś opisać jaki to problem?
Wychładza im głowicę?
Dokładnie, cały pakiet problemów z temperaturą jaki możesz sobie wyobrazić przez nadmiernie włączony wiatrak.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 26 cze 2023, 23:09
autor: Trolinka
Jakie kuźwa wychładzanie dyszy/głowicy :> Aux nakuźwa a temp stoi w miejscu stabilnie.
Na community owszem widziałem jakieś problemy ale to typu......ujowo mi PETG wychodzi, a sobie dmuchał aux'em dodatkowo.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 27 cze 2023, 13:20
autor: marcin86
Zastanawia mnie pewna kwestia. Ponieważ nie mam jeszcze AMS a musze zrobić kilka druków wymagających sporych suportów w których idealnie byłoby zastosować przekładkę z innego materiału. Czy nie ma możliwości by zrobić to ręcznie? Na podobnej zasadzie jak możliwe jest dodanie pauzy do konkretnej warstwy i podmiana filamentu.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 27 cze 2023, 13:28
autor: Trolinka
marcin86 pisze: 27 cze 2023, 13:20 Zastanawia mnie pewna kwestia. Ponieważ nie mam jeszcze AMS a musze zrobić kilka druków wymagających sporych suportów w których idealnie byłoby zastosować przekładkę z innego materiału. Czy nie ma możliwości by zrobić to ręcznie? Na podobnej zasadzie jak możliwe jest dodanie pauzy do konkretnej warstwy i podmiana filamentu.
Pewnie że można ręcznie, czy tam ręcznie wcisnąć pause, czy w slicerze poustawiać pauzy. No tylko zmieniać filament ręcznie np. 300 razy? :P

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 27 cze 2023, 13:30
autor: RevanitaPL
Trolinka pisze: 27 cze 2023, 13:28
marcin86 pisze: 27 cze 2023, 13:20 Zastanawia mnie pewna kwestia. Ponieważ nie mam jeszcze AMS a musze zrobić kilka druków wymagających sporych suportów w których idealnie byłoby zastosować przekładkę z innego materiału. Czy nie ma możliwości by zrobić to ręcznie? Na podobnej zasadzie jak możliwe jest dodanie pauzy do konkretnej warstwy i podmiana filamentu.
Pewnie że można ręcznie, czy tam ręcznie wcisnąć pause, czy w slicerze poustawiać pauzy. No tylko zmieniać filament ręcznie np. 300 razy? :P
Czego się nie robi dla nauki :D

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 27 cze 2023, 13:37
autor: Trolinka
Wrzuć to na slicera ustaw support interface jakiś i po cięciu napisze ile zmian filamentów będzie potrzebnych. Kwestia obiektu i ilości supportów i rodzaju. Bo jak to będzie ledwo tam naście zmian to do przeżycia :-)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 27 cze 2023, 13:38
autor: Pjoter
marcin86 pisze: 27 cze 2023, 13:20Czy nie ma możliwości by zrobić to ręcznie? Na podobnej zasadzie jak możliwe jest dodanie pauzy do konkretnej warstwy i podmiana filamentu.
Jeśli bym miał model techniczny i ustawiony tak że powierzchnia podpór jest równoległa do stołu to jeszcze, wyjdzie pewnie kilka (obstawiam 6 zmian filamentu na interface support). Jeśli chcesz drukować figurkę z podporami to tak jak @Trolinka napisał.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 27 cze 2023, 13:43
autor: marcin86
Pjoter pisze: 27 cze 2023, 13:38
marcin86 pisze: 27 cze 2023, 13:20Czy nie ma możliwości by zrobić to ręcznie? Na podobnej zasadzie jak możliwe jest dodanie pauzy do konkretnej warstwy i podmiana filamentu.
Jeśli bym miał model techniczny i ustawiony tak że powierzchnia podpór jest równoległa do stołu to jeszcze, wyjdzie pewnie kilka (obstawiam 6 zmian filamentu na interface support). Jeśli chcesz drukować figurkę z podporami to tak jak @Trolinka napisał.
Powierzchnia jest własnie zupełnie płaska. Idealnie byłoby gdyby dało się zmusić drukarkę do wydrukowania interface w jednej zmianie.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 27 cze 2023, 13:54
autor: Pjoter
Imo jak już się tak bawić to tak aby nie robić poprawek - zwarta powierzchnia z 3 warstw nad supportami to imo optymalnie będzie.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 29 cze 2023, 13:08
autor: poison
Cześć ;)
Z racji, że to luźny temat dotyczący Bambu to pozwolę sobie tutaj zadać pytanie choć nie jest ono stricte związane z drukarką a z rozliczeniem.
Wziąłem fakturę z Bambu (23% VAT) i chciałbym odliczyć VAT z racji iż drukarka ma służyć mi do osiągania przychodów.
Hednak nie wiem czy potraktować, jeśli ktoś znajdzie chwilę poproszę o kontakt na PW.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 29 cze 2023, 13:19
autor: RevanitaPL
poison pisze: 29 cze 2023, 13:08 Cześć ;)
Z racji, że to luźny temat dotyczący Bambu to pozwolę sobie tutaj zadać pytanie choć nie jest ono stricte związane z drukarką a z rozliczeniem.
Wziąłem fakturę z Bambu (23% VAT) i chciałbym odliczyć VAT z racji iż drukarka ma służyć mi do osiągania przychodów.
Hednak nie wiem czy potraktować, jeśli ktoś znajdzie chwilę poproszę o kontakt na PW.
Hej, musisz się skontaktować z supportem Bambu, i dostarczyć im wszystkich dokumentów że prowadzisz działalność gospodarczą czy że jesteś europejskim płatnikiem VAT, to ci oddadzą kasę.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 29 cze 2023, 13:19
autor: poison
Bardzo dziękuję za to info, wszystko jasne (no może prócz dokumentów które oczekują)! Coś mi się tu nie kleiło z tą fakturą ;)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 29 cze 2023, 15:27
autor: Abys
Mam i ja ;) P1P, podzielę się wrażeniami jak dojdzie.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 09:24
autor: marcin86
Być może bedę miał okazję użyć AMSa w powazniejszym projekcie.
Mam do wydrukowania element o dość cienkich ściankach (1,5mm), istotna jest jego sztywność i wytrzymaość (rodzaj koszyczka do gniazdka elektrycznego). Do tego dochodzą powierzchnie nad supportami.
Co może być lepsze niż PETG? Czytałem, że można drukować z ASA i stosowac interface z HIPS.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 11:27
autor: Trolinka
Tak, ASA z HIPS to dobra koncepcja. Na support interface dobiera się materiały które nie chcą się razem łączyć i mają zbliżoną temp. Aczkolwiek bambu bardzo szybko potrafi zmieniać temp więc mix ASA + PLA na support interface też przejdzie :P
PLA - PETG
ABS,ASA - HIPS

Ty miałeś P1P right? A przymykałeś go choć trochę? Panele drukowane czy coś? Bo ASA to skurczowy materiał, kichniesz obserwując i się wygnie :PPPP

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 11:31
autor: marcin86
Trolinka pisze: 30 cze 2023, 11:27 Tak, ASA z HIPS to dobra koncepcja. Na support interface dobiera się materiały które nie chcą się razem łączyć i mają zbliżoną temp. Aczkolwiek bambu bardzo szybko potrafi zmieniać temp więc mix ASA + PLA na support interface też przejdzie :P
PLA - PETG
ABS,ASA - HIPS

Ty miałeś P1P right? A przymykałeś go choć trochę? Panele drukowane czy coś? Bo ASA to skurczowy materiał, kichniesz obserwując i się wygnie :PPPP


P1P. Jeszcze nie zamknięty a AMS miałem zamawiać teraz ale zastanawiam się czy zamawiać AMS, dysze, radełko utwardzane, szybe i drukowac obudowe, wentylatory, bento box..... czy zamówić X1C żeby mieć lidar.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 11:49
autor: Trolinka
Lidar jakoś wiele nie wnosi, pewnie że fajny i działa. Ale można bez niego żyć :> W tym drugim wątku bambu vs creality ostatnio było gadane P1P vs X1C. Skrótem: jak wydatek nie uwzględnia się to brać X1CC bo się ma wszystko kompletne i z bajerami :-)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 12:10
autor: marcin86
Upgrade do P1P wychodzi 444 eur. do tego trzeba zamówić formatki do zabudowy. X1C z AMS 1270eur (ceny netto).
P1P to świetna drukara ale obawiam się, że poświece czas i pieniądze i nadal bedę załował ze to nie X1C
Z lidarem mam nadzieję, że ułatwia kalibrację szczególnie tych trudniejszych materiałów typu ASA.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 13:09
autor: Trolinka
Aaaaa bo tak w ogóle nie uwzględniliśmy AMS który w X1CC jest w komplecie.
Kwestia z czego chcesz drukować. Jak 'zwykłe" ABS/ASA to nie potrzeba ani hartowanej dyszy ani extrudera. Wystarczy wydrukować panele, dokupic/dorobić drzwiczki i tyle. Nawet górna szyba nie jest tak konieczna.
Trudno tu doradzać -) Jeden kupi zabawkę za 1k ot tak bo fajna jak pudełko zapałek w kiosku, a drugi pięć razy się zastanowi czy wydać 100zł na coś.
O lidarze ostatnio pisałem, nie jest to jakieś cudo must have. Generalnie kalibruje Pressure Advance + coś tam ma wpływ na flow nie do końca jasny.
Tak - po prostu działa jest fajny. Nie - nie używam praktycznie kompletnie :-)
Jak to nie problem wydać więcej zamień p1p na x1cc i masz full co się da. Jak budżet się liczy to bym pozostał przy P1P.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 13:21
autor: marcin86
Potrzebuje druków trwalszych niż petg (sztywniejszych i mocniej związanych między warstwami). Poczatkowo oczywiście pomyslałem o tych z włóknami CF. Później przeczytałem te włókna wiele nie wnoszą do wytrzymałości (jedni piszą że drony można drukować a inni że zyskuje się jedynie na estetyce). Teraz myślę o ASA lub PC i tutaj może faktycznie wystarczy to co jest w P1P.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 13:31
autor: Trolinka
CF tak, fajnie wyglądają, ale czy są wytrzymalsze? Nie wiem, nie wnikałem jakoś. Jakiś Stefan CNC czy inny kanał były takie testy wytrzymałościowe, na rozciąganie, odkształcanie itd. Trzeba by na YT poszukać.
P1P już masz, możesz testować (nawet awaryjnie metodą na karton przymknać) , na X1C zawsze możesz później zmigrować.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 13:58
autor: dziobu
marcin86 pisze: 30 cze 2023, 13:21 Potrzebuje druków trwalszych niż petg (sztywniejszych i mocniej związanych między warstwami). Poczatkowo oczywiście pomyslałem o tych z włóknami CF. Później przeczytałem te włókna wiele nie wnoszą do wytrzymałości (jedni piszą że drony można drukować a inni że zyskuje się jedynie na estetyce).
CF daje przede wszystkim sztywność (a GF udarność)

Nie wiem jaki masz detal bo często sztywność to pochodna choćby parametrów druku czy kształtu detalu (żeberka, wycięcia, itp).
IMHO to czego szukasz to jakieś PA12 czy PC, chyba że faktycznie wolisz jechać ze sztywnością po bandzie- wtedy PACF (Fiberlogy ma bardzo dobry PA12-CF15) albo PPS-GF ;P

Bo tak w ogóle, jeśli temperatura to nie problem, to jednym z wytrzymalszych i sztywnych materiałów jest PLA...

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 14:32
autor: marcin86
Trolinka pisze: 30 cze 2023, 13:31 P1P już masz, możesz testować (nawet awaryjnie metodą na karton przymknać) , na X1C zawsze możesz później zmigrować.
e
Wracam do koncepcji rozbudowy. Co w takim razie warto poza AMS dołożyć? Aux Fan? Przydaje się do czegoś poza PLA?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 14:34
autor: zlp
Pierwszy problem z drukowaniem, a właściwie z adhezją do płyty.
Kilkuletni PETG z Zortraxa bardzo słabo łapie się płyt. Próbowałem Engineering Plate i PEI, czyste oraz z C-stick i klejem z Bambu. Druk dyszą 0,6mm, kalibracja na Engineering Plate.
Wydruk: rurka wysokości 9cm, średnicy 17mm, brim wewnętrzny i zewnętrzny 20mm.
Parametry druku:
Łoże 70C, góra uchylona, dysza 255C, nadmuch na część 40%, aux 0%, chamfer 60%, pierwsze 3 warstwy bez nadmuchu.
Zostało mi ze 3 kilo tego materiału i akurat mogę go zużyć. Na chyba z 8 wydruków udał się pierwszy. Płyty również przemywałem wodą z płynem. Nie mam pomysłu co dalej.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 14:35
autor: Abys
Podnieś temperaturę stołu o 10C

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 15:01
autor: Trolinka
marcin86 pisze: 30 cze 2023, 14:32 Wracam do koncepcji rozbudowy. Co w takim razie warto poza AMS dołożyć? Aux Fan? Przydaje się do czegoś poza PLA?
Aux do PLA / TPU
Obudować drukarkę żeby nie miała przeciągów i można było temp w środku podnieść.
Gotowe projekty zamknięcia jak skrzynia Borg np. https://www.printables.com/pl/model/452 ... be-p1p-mod czy Companion https://www.printables.com/pl/model/342 ... -bambu-lab i inne.
Plus do zamknięcia chłodzenie MCU jakiś fan trzeba dodać https://www.printables.com/pl/model/431 ... an-bracket

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 15:07
autor: zlp
Dzięki.
Przy następnym wydruku tak zrobię.
Teraz drukuję pojedynczą rurkę (wcześniej 4 na raz), druk będzie trwał dużo krócej, jakieś 40 minut.
Co mnie zaskoczyło, to większość wydruków zrywała się w podobny sposób, brakowało ok 1cm do końca.
Zastanawiam się, czy to nie jakiś skórcz podstawy podczas dłuższego wydruku (niby tylko 2,5h).
lipa.jpg

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 15:44
autor: zlp
Hmmm...
Wydrukowałem teraz tylko 1 rurkę na raz, nie 4 i... poszło bez żadnego problemu, na identycznych parametrach, bez podnoszenia temperatury stołu.
lipa2.jpg
Szary kolor, ale ten sam Zortaxowski PETG, były z nim identyczne problemy.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 16:00
autor: Trolinka
Pewnie Ci ten PETG za bardzo cieknie i stąd przy 4 przy skokach pomiędzy nimi robią się gluty które później się chaczą.
Ja bym mu obniżył temp, nie stołu tylko peta jako takiego. Daj mu 240 zamiast 255.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 16:38
autor: zlp
Druk jest ładny, dopóki nie zerwie się ze stołu.
Podejrzewam, że większy brim (dla kilku sztuk) powoli się kurczy, aż w końcu się zrywa.
Wydruk pojedynczej sztuki trwa krócej, brim ma mniejszą powierzchnię, co za tym idzie kurcząca powierzchnia jest mniejsza, z tego z kolei wynika mniejsza siła zrywająca.
Myślę, że podniesienie temperatury stołu o 10C to dobra rada, uelastyczniłoby brim, zmniejszyło siłę skurczu na tle, że i większy druk nie zrywałby się ze stołu.
Na razie drukuję pojedynczo, w ten sposób problem zniknął, a ja nie chcę go znowu szukać.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 17:50
autor: majek
A ja bym obstawiał, że drukując jedną nie masz przelotów nad resztą wydrukowanych części i dysza nie ma o co zahaczać. No i nie masz tyle retrakcji oraz okazji do powstawania glutów jak pisze @Trolinka.
Nie wiem jak jest w bambusowy slicerze, ale w Cura można włączyć unikanie wydrukowanych części w czasie ruchów bez ekstruzji i to znacząco obniża prawdopodobieństwo zahaczena dyszą o część już wydrukowaną.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 18:40
autor: zlp
Drukowałem wszystkie jednocześnie, więc nie było o co zachaczyć.
Pojedynczo trzyma dobrze, bez żadnych kombinacji, 4 jednocześnie zawsze odpadało.
Coś mi się kiedyś obiło o uszy o "pełzającym skurczu" przy drukowaniu PETG (powolny długotrwały skurcz) i interpretuję sobie, że to było powodem zrywania druku ze stołu.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 18:54
autor: Abys
Możesz później sprawdzić ten sam gcode który nie wychodził ale później z poziomu drukarki dodać te +10C do stołu?
Taka wiedza się przyda na przyszłość, w imię nauki i potwierdzenia teorii :D

Nie raz tak robiłem aby sprawdzić moje domysły, nie potrzebowałem już tego elementu drugiego bo go już miałem ale za wszelką cenę chciałem rozwiązać tą wątpliwość co było przyczyną tego.
Tak samo testy tylko jednego parametru, tak aby złapać na gorącym uczynku wadliwy element układanki i na przyszłość być mądrzejszym.
Kiedyś to się zmieniało za jednym razem kilka parametrów i tak na prawdę nie wiadomo co pomogło :DD

Po za tym na stronie zalecają:
"PETG 60~80℃"

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 30 cze 2023, 23:02
autor: RevanitaPL
zlp pisze: 30 cze 2023, 14:34 Pierwszy problem z drukowaniem, a właściwie z adhezją do płyty.
Kilkuletni PETG z Zortraxa bardzo słabo łapie się płyt. Próbowałem Engineering Plate i PEI, czyste oraz z C-stick i klejem z Bambu. Druk dyszą 0,6mm, kalibracja na Engineering Plate.
Wydruk: rurka wysokości 9cm, średnicy 17mm, brim wewnętrzny i zewnętrzny 20mm.
Parametry druku:
Łoże 70C, góra uchylona, dysza 255C, nadmuch na część 40%, aux 0%, chamfer 60%, pierwsze 3 warstwy bez nadmuchu.
Zostało mi ze 3 kilo tego materiału i akurat mogę go zużyć. Na chyba z 8 wydruków udał się pierwszy. Płyty również przemywałem wodą z płynem. Nie mam pomysłu co dalej.
Osobiście przy zastosowaniu płytki teksturowanej, nie miałem problemu z PETG od Zortraxa, ale możliwe że to dlatego że moje miało jedynie półtora roku.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 01 lip 2023, 13:50
autor: zlp
Abys pisze: 30 cze 2023, 18:54 Możesz... dodać te +10C do stołu?
Taka wiedza się przyda na przyszłość, w imię nauki i potwierdzenia teorii :D
Dziękuję Ci za radę, która rozwiązała ten problem. Podniesienie temperatury stołu do 80C spowodowało, że większe wydruki też przestały odpadać (a odklejały się od stołu po ponad 2 godzinach druku, na kilka minut przed końcem).
a.jpg
b.jpg

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 03 lip 2023, 12:09
autor: mcxmcx
No powiem, ze jeden z większych problemów to drukowanie litophane w pionie

Jak mam 200mm wysoki to nie ma wafla, zawsze się zerwie

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 04 lip 2023, 09:36
autor: marcin86
Jak z kompatybilnością standardowych rolek 1kg DD z AMS? Nie ma problemu?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 04 lip 2023, 10:43
autor: Abys
marcin86 pisze: 04 lip 2023, 09:36 Jak z kompatybilnością standardowych rolek 1kg DD z AMS? Nie ma problemu?
"...
"Znaszego rynku Devil ma ciut za duży środek i pełna szpula to filament blokuje się o podajnik, jak troszkę zużyty to ok. Spectrum podobnie, ale na milimetry wejdzie. Fibery, nebule w ogóle za wielkie."

..."

viewtopic.php?t=9671

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 04 lip 2023, 18:49
autor: freitag
Cześć, mam pytanie chciałbym wydrukować domek dla nietoperzy narysowałem domek o wymiarach 240x240 mm ale jak wrzucam do BabuStudio, wywala mi błąd o kolizji o co chodzi ? i jak to obejść ?
pozdrawiam Irek

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 04 lip 2023, 19:01
autor: zlp

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 04 lip 2023, 20:11
autor: freitag
Cześć,
Dzięki serdeczne.
pozdrawiam Irek

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 04 lip 2023, 20:26
autor: Abys
Czy można sterować tym dołączonym portem USB "charging usb" ?
Niektórzy dorzucają tam pasek ledów.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 04 lip 2023, 20:47
autor: Trolinka
Abys pisze: 04 lip 2023, 20:26 Czy można sterować tym dołączonym portem USB "charging usb" ?
Niektórzy dorzucają tam pasek ledów.
Ooo to macie USB? :> Z tego co piszą do jest do zasilania akcesorii, skoro podpisany charging usb to zasilać można. Sterować pewnie nie.
W X1 USB nie mamy, kradną prąd z portu AMS (24V) ale bambu nie zaleca :P

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 04 lip 2023, 20:59
autor: Abys
Dziwne właśnie że w P1P jest a w X1 nie ma, być może miał być inaczej wykorzystany bo wątpię że ktoś sobie telefon ładuje z niego :D
Podejrzewam właśnie że się nie da sterować, no bo lipa tak trochę świecący led cały czas po włączeniu.
Ktoś już coś wykombinował :D
001.jpg
https://www.printables.com/pl/model/401 ... late-remix

002.jpg
https://cults3d.com/en/3d-model/tool/ba ... ment-plate

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 04 lip 2023, 22:56
autor: arek
Abys pisze: 04 lip 2023, 10:43 "...
"Znaszego rynku Devil ma ciut za duży środek i pełna szpula to filament blokuje się o podajnik, jak troszkę zużyty to ok. Spectrum podobnie, ale na milimetry wejdzie. Fibery, nebule w ogóle za wielkie."

..."

viewtopic.php?t=9671
Widziałem też to wcześniej ale w moim AMS (zakup z 2 kwartału tego roku) devil design 1kg wchodzą bez problemu. Na styk ale wchodzą i się nie zacinają. Testowałem co prawda tylko SILK, PLA i PETG. Z czego to wynika (że u innych problem) - nie wiem.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 04 lip 2023, 23:01
autor: roman
(domyślam się)
z tego, że raz kupisz rolkę slicznie zawiniętą (równiutko ułożony zwój przy zwoju od samego początku, czy raczej końca rolki), a innym razem ostatnie warstwy zwojów tak ułożone, że wierzchnie przecinają poprzednie, i rolka robi się grubsza.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 05 lip 2023, 01:06
autor: Trolinka
arek pisze: 04 lip 2023, 22:56 Widziałem też to wcześniej ale w moim AMS (zakup z 2 kwartału tego roku) devil design 1kg wchodzą bez problemu. Na styk ale wchodzą i się nie zacinają. Testowałem co prawda tylko SILK, PLA i PETG. Z czego to wynika (że u innych problem) - nie wiem.
Toż nie jest napisane _nie_ wchodzą, tylko pasują na styk albo niektóre nie wejdą bo brakuje tego 0.1mm dosłownie. Raz 10 szpul PLA wejdzie 10, a drugi raz kupisz 10 szpul i 2 wejdą. Stąd uwaga żeby mieć świadomość że może być kłopot.
Do tego dodajmy że większość do AMS dodaje te nakładki co by się nie wycierało wejście np. https://www.printables.com/pl/model/343 ... der-button i traci się kolejne 0.1mm

Nebula - kompletnie nie pasuje

Fiberlogy - poprzednie szpule kompletnie nie pasują (można niby oderwac jeden bok i slot 1 i 4 wejdzie, te są ciut szersze)

Spectrum / DevilDesign - szpula pasuje ale kwestia nawinięcia raz wchodzi na styk na milimetry, raz nie wejdzie trzeba warstwę/dwie zużyć/odwinąć. Mowa o PLA/PETG, ABS na pewno wszystkie zachaczą bo tego jest "więcej".

Colorfil - są szpule wielkości "matki" Nebula i są szpule pasujące idealnie.

Rosa3D - leży mi kilka szpul ale w sumie nie sprawdzałem żadnej. Na 99 będzie pasować.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 05 lip 2023, 23:31
autor: marcin86
Kupiłem AMSa, opłaciłem a kilka godzin później otrzymałem na maila kod rabatowy na zakup....AMSa.
Czy oni te kody wysyłają tylko w przypadku kiedy ktoś już go posiada by zachęcić do kupna drugiego, czy może miałem aż takiego pecha?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 05 lip 2023, 23:56
autor: mcxmcx
Wysyłają tylko tym co nie mają AMS.

Ja mam combo i nie dostałem, zapytani mówią że "no niestety, ty tylko filamenty".


A ty sobie skasuj zamówienie i zrób nowe

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 06 lip 2023, 01:00
autor: Trolinka
marcin86 pisze: 05 lip 2023, 23:31 Kupiłem AMSa, opłaciłem a kilka godzin później otrzymałem na maila kod rabatowy na zakup....AMSa.
Czy oni te kody wysyłają tylko w przypadku kiedy ktoś już go posiada by zachęcić do kupna drugiego, czy może miałem aż takiego pecha?
Nie pecha tylko nie doczytałeś :> Nawet tutaj na forum była mowa. Rocznica pierwszego roku od wysłania pierwszej drukarki do klienta.
1. Kto wsparł na kickstarterze dostaje 4 szpule PLA-CF za 1.99$
2. Kto kupił kiedykolwiek jakąkolwiek drukarkę dostaje 2 szpule PLA-CF za 1.99$
3. Kto kupił kiedykolwiek jakąkolwiek drukarkę oprócz Combo zestawu dostaje kupon 50$ na AMS żeby zachęcić do wypróbowania.

https://blog.bambulab.com/bambu-lab-anniversary/

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 06 lip 2023, 02:02
autor: marcin86
mcxmcx pisze: 05 lip 2023, 23:56 A ty sobie skasuj zamówienie i zrób nowe
Oni dają chyba 2 godz. na anulowanie.
Zwracał już ktoś coś do Bambulaba i orientuje się jaki jest koszt wysyłki?;)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 06 lip 2023, 08:01
autor: Trolinka
marcin86 pisze: 06 lip 2023, 02:02 Oni dają chyba 2 godz. na anulowanie.
Zwracał już ktoś coś do Bambulaba i orientuje się jaki jest koszt wysyłki?;)
https://eu.store.bambulab.com/pages/order-cancellation
Ano niby piszą faktycznie że po 2h już jest przetwarzane i nie ma możliwości cancel zrobić.
Ja bym napisał do nich po prostu, nieświadomy kupiłem AMS i zaraz dostałem kod zniżkowy. Czy można go uwzględnić teraz, albo zamienić np. na filamenty zniżkę sobie. Bo jak nie to zwrócisz paczkę :>
Ostatecznie możesz po prostu nie odebrać paczki i wróci do nadawcy.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 06 lip 2023, 22:48
autor: RevanitaPL
Posiada ktoś nóżki antywibracyjne? To normalne że teraz zamiast biurka, cała drukarka mi się gibie xD?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 06 lip 2023, 22:49
autor: Abys
W instrukcji masz napisane że to jest właśnie wynik tego, należy zwiększyć odstęp między maszynami przez to.( gdzieś na wiki chyba było)

"Overview
These rubber feet are designed to decouple the Bambu Lab P1P from other 3D printers on the same surface by absorbing vibrational energy, helping to minimize machine wear caused by vibrations."

"Benefits
When you place a single printer on the desktop, the anti-vibration feet can effectively reduce the desktop shaking caused by printing

When multiple Bambu Lab P1P (more than 1pcs) are placed on the same unstable desktop, it is recommended to replace the original feet with these anti-vibration feet as they can effectively reduce the impact of machine vibration on nearby machines"


"Downsides
The printer can oscillate, but it has no effect on printing
May cause the metallic plate inside the purge chute to shake and produce some noise"


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=FwJhzpXpx0I

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 06 lip 2023, 22:50
autor: RevanitaPL
Dzięki bardzo, człowiek nie doczyta, a potem się dziwi że mu drukarka robi dzikie pląsy.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 06 lip 2023, 23:25
autor: RevanitaPL
Co do samych wydruków, puszczam dwie identyczne części, to pokaże część: bez stópek antywibracyjnych, bez klona chińskiego cht, oraz to samo, ale z włożonymi stópkami, klonem cht i volumetric speed'em zmienionym z 22 na 32. Ale to za półtora godziny :) Sam jestem ciekaw rezultatu, filament na którym przeprowadzam ten test to Nebula Emerald PETG.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 07 lip 2023, 00:47
autor: RevanitaPL
No dobra, nie są to te same modele, ale są bliskie, jak znajdę czas będę musiał sprawdzić to dokładniej 😅

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 07 lip 2023, 09:21
autor: marcin86
Te nóżki antywibracyjne coś wnoszą do poprawy głośności drukarki?
Ja swoją postawiłem na piłkach do sqasha i wydaje mi się, że jest lepiej ale u mnie sytuacja jest o tyle wyjątkowa ze drukara stoi na drewnianym stropie który działa jak pudło rezonansowe.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 08 lip 2023, 01:14
autor: Trolinka
Sporo nowości nadciąga :> I w końcu jaśniej z flow zrobili :P
https://github.com/bambulab/BambuStudio ... 1.07.00.53

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 08 lip 2023, 09:05
autor: morf
TL;DR
Jak bambus radzi sobie np z PP albo z drugiej strony z miękkimi flexami? Nie zakręca się dookoła ekstrudera?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 08 lip 2023, 09:06
autor: Abys
Myślałem że korzystacie z Orca Slicer :D
Czyli za jakiś czas te zmiany wejdą w Orce?
Fajnie że rozwijają ten slicer, nie jak Creality dało skórkę Cury i coś tam dodało od siebie z pierdół i poszło w zapomnienie wspieranie tego.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 08 lip 2023, 09:24
autor: Trolinka
Abys pisze: 08 lip 2023, 09:06 Myślałem że korzystacie z Orca Slicer :D
Czyli za jakiś czas te zmiany wejdą w Orce?
Fajnie że rozwijają ten slicer, nie jak Creality dało skórkę Cury i coś tam dodało od siebie z pierdół i poszło w zapomnienie wspieranie tego.
Oczywiście że Orca :-) Wszystko co wchodzi do Studio za parę dni ląduje w Orca.
Ano cały czas się rozwija, jak nie fixy jakieś to ulepszenia i nowe funkcje dochodzą ciągle.

PS. PP nie puszczałem, flexy śmigają (oczywiście z wieszaka, nie z AMS) takie defaulty od devila czy fiberlogy. Te najbardziej mietkie nie bawiłem się, ale na community był wątek że zmniejszali docisk (śrubka). Ale nie spotkałem żeby się wkręcały/zawijały/owijały :>

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 10 lip 2023, 09:31
autor: marcin86
Robiłem wstępnie testy z support interface. Support z petg dla druku z pla wydaje sie działać super. Ponieważ potrzebuję drukować z petg spróbowałem zamienić te materiały. W róznych miejscach znalazłem, że jest to problem ze względu na problem ze spajaniem warstw przez resztki pla które mogę pozostać w dyszy. Niestety potwierdzam, co gorsze nie pomagało nawet przepchnięcie sporej ilości pet (wartość 800) przez dyszę. Jest poprawa po tym jak włączyłem prime tower ale nadal nie idealnie.
Podsumowując, szukam mniej problematycznego materiału na podpore dla pet-g. Może ktoś już coś testował? Gdzieś jeszcze czytałem o hips, ale wolałbym wiedzieć coś więcej zanim zamówię rolkę.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 10 lip 2023, 13:22
autor: Trolinka
Ale to w obu przypadkach jest zmiana PLA -> PETG - > PLA -> PETG -> PLA...... co za różnica w jakiej kolejności?
Jak PETG dla PLA to się wypłukuje a jak PLA dla PETG to się nie wypłukuje?
Nie wiem w drugą stronę nie testowałem :P
Ale jakieś reddity i community widziałem ze używają po prostu zamiennie PLA dla PETG i PETG dla PLA i nikt nie narzekał.
Aczkolwiek przepłukiwać trzeba więcej niż przy kolorze, minimum 800 przy mnożniku 1:0

"Baza" co gdzie z czym: https://3dsolved.com/what-filaments-sti ... ach-other/

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 10 lip 2023, 13:39
autor: marcin86
Niestety druki z petg doslownie się rozpadają na wysokości występowania interface z pla. Przy zwiększeniu mnożnika do 800 i włączeniu prime tower (wcześniej wyłączałem) wydaje się że jest lepiej (druk nie rozpada się od razu ale jest wyraźnie słabszy w tym miejscu).

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 10 lip 2023, 14:00
autor: Trolinka
Ja bym tam na resztki nie stawiał. Skoro przechodzę z czarnego na biały i po tych 400 nawet mam idealnie czysty biały bez śladu czarnego to się "przepłukuje" :>
Coś innego tylko jeszcze nie wiem co :P

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 10 lip 2023, 23:15
autor: Trolinka
P1S
P1S
[youtube]https://youtu.be/AaqDZ3on1TA?t=15[/youtube]

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 10 lip 2023, 23:40
autor: Andrzej_W
Jakoś nazwa mi się źle kojarzy :shock: :D

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 10 lip 2023, 23:46
autor: Abys
***** go :lol: , wyjdą jeszcze 2 inne X1

Ps. Ciekawe co wymyślili, bo to P1P w obudowie.
Czyli taki X1 ale nie X1, będzie gorszy wyświetlacz a reszta z X1 :D

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 11 lip 2023, 23:08
autor: marcin86
Kontynuacja problemu z suport interface pod petg.
Kupiłem hips od esun (kolor naturalny żeby wyeliminować wpływ barwnika itp). Zakres temperatur wg producenta 220 - 260. Zrobiłem profil na postawie profila z petg (później zmieniłem na abs żeby połapać się co jest czym). Druk co prawda nie rozpada się przy odklejaniu od płyty jak w przypadku interface z pla ale połączenie warstw "części poziomej" z "pionową" jest bardzo kruche.
Zauważyłem, że generalnie te poziome części są znacznie bardziej kruche niż pionowe ściany. Pionowe części jest w stanie zgiąć i nie pękają a te poziome pękają jak szkło. Nadal próbuję ale to już jest strzelanie w ciemno.
Załączam screeny z Orca. Jeśli komuś chce się spojrzeć to bardzo dziękuję.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 11 lip 2023, 23:37
autor: Trolinka
1. Wyłączyć flush into supports objects.
2. Support style na Smug
3. Base po prostu zostawiasz Default (nie ma co na siłę podawać jeszcze jakiś inny profil weźmie)
4. tower zawsze wyłączam. To nie tyle kwestia płukania dodatkowego co tam się mogą mieszać filamenty, smaruje nowym po starym i może coś zbierać. Nie wiem, nie używam i jest ok.
5. Płukanie 800 przy mnożniku 1.0

A resztę mam zapisaną z jakiegoś filmu i jest ok:
→ Top Z distance = 0.0 mm
→ Bottom Z distance = 0.0 mm
→ Base pattern spacing = 2.0 mm
→ Top linterface layers = 3 (probably 2 would be enough, but I didn’t test it)
→ Bottom interface layers = 3 (if present)
→ Top interface pattern = Rectilinear
→ Bottom interface pattern= Rectilinear (if present)
→ Top interface spacing = 0.0 mm
→ Bottom interface spacing = 0.0 mm (if present)
→ Support/object xy distance= 0.5 mm

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 08:46
autor: marcin86
2. Support style na Smug

5. Płukanie 800 przy mnożniku 1.0


Poza tym wszystko się zgadzało. Wprowadziłem też te 2 opcje (szczególnie liczyłem na poprawę przy płukaniu 800) Problem pozostaje ten sam. Kołnierz mogę oderwać od pionowych ścianek nie używając praktycznie siły. Rożnica między pla a hips uzytym jako suport interface pod petg jest taka, że hips ciężej oderwać. To co udało mi sie poprawić to wyłączyłem "force cooling for overhangs" dla petg i dzięki temu te poziome płaszczyzny nie są tak kruche. Nie rozwiązało to problemu - czyli kruche połączenie warstw na wysokości suport interface.
To co mi przychodzi do głowy przy okazji jeszcze to fakt, że przy tworzeniu interface z hips jest on mocno schładzany, pzy okazji schładzana jest ostatnia warstwa petg i może do niej kolejne nie kleją się już tak bardzo.
Może to jakieś szczególne właściwości petg i tego modelu sprawiają że po prostu nie da się tego zrobić dobrze.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 09:51
autor: Trolinka
Zamiast Concentrica używaj Rectilinear (proste szybkie linie a nie wolniej okręgi) = nie nadmucha tak mocno w sensie krócej :>
x/y distance też odsunięcie = mniejszy nawiew
I masz duży spacing = overhangi/bridge = dmuchanie.
Tam powinny się warstwy kłaść jedna na drugiej, a nie overhang/bridge tworzyć. W sumie nie zwracałem uwagi na modelach przy pocięciu ale nie zauważyłem żeby zwalniała więc raczej nie ma.
No i taki interface ma tylko separować a nie wyglądać dobrze, więc chłodzenie można mu w profilu zjechać w dół profilaktycznie :P

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 10:26
autor: marcin86
Trolinka pisze: 12 lip 2023, 09:51 I masz duży spacing = overhangi/bridge = dmuchanie.
gdzie szukać tej opcji?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 11:21
autor: Trolinka
Base pattern spacing - o tego mi biegało :> 2.5 vs 2.0

Aaa, to pattern tylko. To nie wpłynie na bliskość połączenia :PPP
Mniej = gęściej
Aczkolwiek kij tam wie, gęściej/ciaśniej to i mniej powietrzu hula kanałami i może więcej się odbija :PPPP

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 11:37
autor: mcxmcx
A czy z dedykowanym supportem też tak masz?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 12:07
autor: majek
A czy bambusiarze nie potrafią zakładać nowych wątków na np. wydruki suportów z różnych materiałów?
Czy wszystko jednak musi lądować w ścieku i za tydzień ktoś się będzie pytał o to samo i od nowa będzie 'wątek'?
Tak samo dla kogoś niebambusowego taki wątek mógłby być wartościowy, bo raczej nikt normalny nie będzie szukał informacji o tym w wątku 'po godzinach'.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 12:15
autor: Abys
marcin86 pisze: 11 lip 2023, 23:08
Załóż nowy temat w:
viewforum.php?f=81


Teraz powinien wjechać on, cały na biało @dziobu
Mógłbyś w wolnej chwili przenieść te posty z problemem?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 12:35
autor: mcxmcx
A nie możesz tego wydrukować "do góry nogami"?

Tak żeby ten kołnierz był na dole?
Bo o łączenie w tym miejscu chodzi, że jest słabe?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 12:48
autor: Trolinka
majek pisze: 12 lip 2023, 12:07 A czy bambusiarze nie potrafią zakładać nowych wątków na np. wydruki suportów z różnych materiałów?
Czy wszystko jednak musi lądować w ścieku i za tydzień ktoś się będzie pytał o to samo i od nowa będzie 'wątek'?
Tak samo dla kogoś niebambusowego taki wątek mógłby być wartościowy, bo raczej nikt normalny nie będzie szukał informacji o tym w wątku 'po godzinach'.
Po co się męczyć skoro i tak wątek nam sieknie do ścieku zaraz :>
Wykluczyliście nas bo my nie drukujemy i budujemy drukarki tylko klikamy print :P I siem nie znamy :>
No to sobie siedzim w tym śmietniczku :-)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 13:00
autor: dziobu
Wykluczyliśmy? :D
To dlatego olaliście forum stworzone specjalnie dla tej drukarki i robicie chlew w jednym temacie? Właściwie to już drugi taki temat. :>>

Wiem że postawienie się na miejscu kogoś poszkodowanego przez los to fajna i wygodna sprawa :>>>> ale to nie ryjbuk :P Chcesz być traktowany poważnie, traktuj tak innych :P
A jak nie, siedźcie sobie w tym śmietniczku :)))

Trochę szkoda, bo drukarka fajna i zawsze można by się czegoś dowiedzieć :>>>


Dorzuciłem trochę uśmieszków żeby jakoś wtopić się w ten wątek.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 13:14
autor: Trolinka
Gwoli przypomnienia....temat wywaliliście nam na śmietnik bo........drukowaliśmy budkę dla kota :>>>
Przez kogo poważnie traktowany? Przez tych co mają problem z kotami czy tych co mówią _bambusiarze_ ? :> Nie kcem, dziękuje :P

Mnie to rybka, siedzimy sobie, gawędzimy i nie mamy problemów :> A że czasem ktoś wpada komu to przeszkadza.......:P

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 13:20
autor: dziobu
Trolinka pisze: 12 lip 2023, 13:14 czy tych co mówią _bambusiarze_
Z pierwszego posta: :>>
Trolinka pisze: 13 cze 2023, 10:25 Bambusiarze wszystkich krajów łączcie się!
:>>
Teraz przynajmniej mam pewność że określenie "bambusiarz" nie ma związku z drukarką. :>>

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 13:24
autor: Trolinka
Ironia - trudne słowo

No nic, widać nie ma co zakładać "czystego" tematu bo zaraz wpadają "nie bambusy" i śmiecą temat swoimi problemami :PPPP

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 13:54
autor: morf
Bo bambusy nie mają żadnych problemów :-)
Co oczywiscie widac od czasu do czasu jak ktos wpadnie właśnie z problemem na bamboo lub pytaniem dot tych drukarek w tym wątku.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 13:59
autor: Trolinka
No raczej nie mają :P
To akurat specyficzne mieszanie PLA/PETG/HIPS/inne, bardziej kwestia materiałowa niż samej drukarki :-)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 15:46
autor: fyme
A na Prusie się udaje :DD

Sorry, samo się tak jakoś ciśnie :sorry:

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 16:19
autor: roman
Trolinka pisze: 12 lip 2023, 13:59 No raczej nie mają :P
Czy ja wiem... mam tego bambusa co to niby wszystko robi sam ledwo pare dni a już drugiego ticketa im składam do supportu

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 16:50
autor: Abys
A co masz z nim nie halo? :shock:

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 17:02
autor: roman
krzywy stół i problemy kalibracją "rezonasową"

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 17:10
autor: Abys
Na środku masz banana?
Jak wyglądają te problemy z kalibracją rezonansową?
Mógłbyś opisać? Może założyć nowy temat aby to nie znikło?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 12 lip 2023, 18:11
autor: Trolinka
roman pisze: 12 lip 2023, 16:19
Trolinka pisze: 12 lip 2023, 13:59 No raczej nie mają :P
Czy ja wiem... mam tego bambusa co to niby wszystko robi sam ledwo pare dni a już drugiego ticketa im składam do supportu
Ktoś musi być pierwszy :P
Jak na razie nikt nie narzekał :>

A na poważnie, krzywe się bywaja, support wysyła nowe. Jest wątek na community. Bambu sami o tym pisali że pracują nad kontrolą jakości.
A kalibracje jest po prostu failed? Jak ma paski nie wyregulowane to zgłasza komunikat że za luźne i wartości rezonansowe nie standardowe. To dwie śrubki z tyłu do regulacji (bambu wiki).

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 09:17
autor: morf
Trolinka pisze: 10 lip 2023, 23:15 !P1S.jpeg

[youtube]https://youtu.be/AaqDZ3on1TA?t=15[/youtube]

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=ZR2QFRMDy7w

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 09:22
autor: roman
Abys pisze: 12 lip 2023, 17:10 Na środku masz banana?
Jak wyglądają te problemy z kalibracją rezonansową?
Mógłbyś opisać?
Tak, kładąc stalową linijke na stole, to jestem w stanie mniej więcej na środku wsunąć pod nią papierową kartke. A z kalibracją to mam warningi, a poza tym widzę ringing na wydrukach, którego (zgodnie z marketingowymi hasłami) być nie powinno. Tutaj szerzej opisany temat: https://forum.bambulab.com/t/banding-ri ... s/1895/382

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 09:58
autor: Trolinka
Skoro nie przechodzi pierwszej kalibracji to jak ma drukować :P
Popraw naciąg pasków i niech się skalibruje.
A do tego umyte ipa carbony, i podkręcić flow w profilach. Bambu nie lubi wolno i z niskim flow.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 11:26
autor: Pjoter
Trolinka pisze: 13 lip 2023, 09:58Bambu nie lubi wolno i z niskim flow.
Rozwiniesz? Co to znaczy wolno? I flow czy predkosc wolumetryczna (mm^3/s) ?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 11:34
autor: Abys
Chyba o to chodzi:
bambu.speed.PNG

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 11:54
autor: morf
Pjoter pisze: 13 lip 2023, 11:26
Trolinka pisze: 13 lip 2023, 09:58Bambu nie lubi wolno i z niskim flow.
Rozwiniesz? Co to znaczy wolno? I flow czy predkosc wolumetryczna (mm^3/s) ?
Nie oczekuj konkretow :cool2:

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 12:30
autor: Trolinka
morf pisze: 13 lip 2023, 11:54
Pjoter pisze: 13 lip 2023, 11:26
Trolinka pisze: 13 lip 2023, 09:58Bambu nie lubi wolno i z niskim flow.
Rozwiniesz? Co to znaczy wolno? I flow czy predkosc wolumetryczna (mm^3/s) ?
Nie oczekuj konkretow :cool2:
Ale że co? Czytać nie umiesz? Jak dziecku trzeba Ci streścić posty? Może obrazkowo najlepiej?
Jest link, jest wątek, jest 401 postów z analizami. Wysil szare komórki czasem bo podobno narząd nieużywany zanika......

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 12:31
autor: Abys
Pojawiają się dziwne problemy, ale są też rozwiązania.
Jak przykładowo tutaj, prawdopodobnie ruszająca się wtyczka od stołu może powodować zakłócenia.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Fb3LNc1WQnA
roman pisze: 13 lip 2023, 09:22
Obejrzyj ten filmik, może coś podobnego masz.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 12:35
autor: Trolinka
To te czujki tensometryczne w stole. Wtedy zupełnie inny kod/komunikat jest, o poziomowaniu stołu.
A z tego co zrozumiałem to mówił o rezonansie czyli paskach. No mało informacji i konkretów z czym ma problem :P

PS. Linki do filmów trzeba dokładnie na fragment ustawiać :> A najlepiej słownie opisać o czym mówią że znów @morf nie zakuma nic i powie że brak konkretów :PPP

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 12:39
autor: Abys
Ps. (do wcześniejszych postów) Moglibyście przestać z tymi jebanymi wojenkami?
Czuję się czasami jakbym przeglądał elektrodę, prusiasze, bambusiasze no japierdole.
Kolega ma problem to zamiast coś doradzić i wykombinować to wjazd jest na kogoś, to też nic nie wnosi a wręcz przeciwnie.
Też mnie niektóre posty irytowały z różnych stron, ale temat miał się zamknąć tylko że co jakiś czas jest ponownie załączany zapalnik.
Wyjaśnijcie sobie na pw jak tam macie coś do siebie.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 12:44
autor: Trolinka
Nic nie poradzisz :> Wszystkie tematy z bambu tak kończyły. Wpadają od czapy kompletnie nie w temacie coby sobie ulżyć chyba i się cieszą jak dzieci :>

PS. Tak, odpowiadam na głupie zaczepki bo jest nudno :>

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 13:03
autor: Pjoter
Trolinka pisze: 13 lip 2023, 09:58 Skoro nie przechodzi pierwszej kalibracji to jak ma drukować :P
Popraw naciąg pasków i niech się skalibruje.
A do tego umyte ipa carbony, i podkręcić flow w profilach. Bambu nie lubi wolno i z niskim flow.
Jeszczę raz
Co oznacza że "bambu nie lubi wolno"? Że w slicerze nie ustawisz poniżej jakiejś prędkości? Że masz komunikat że za wolno drukujesz? Że wydruk ma dziwne defekty? Że czopuje się filament? Że jest zgrzyt prowadnic i karetka się blokuje? Że skrypt do kalibrowania materiału nie może dobrać parametrow?

I chodzi o flow? Musisz podbijać flow ponad teoretyczna wartość optymalna? Czy chodzi o predkosc wolumetryczna? Co się dzieje jak jest niska? Czopuje się hotend?

Ja się serio pytam beż przytyków, bo jeśli jest problem z niskimi prędkościami to dla mnie dosyć ważna sprawa

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 13:11
autor: Trolinka
Pjoter pisze: 13 lip 2023, 13:03
Trolinka pisze: 13 lip 2023, 09:58 Skoro nie przechodzi pierwszej kalibracji to jak ma drukować :P
Popraw naciąg pasków i niech się skalibruje.
A do tego umyte ipa carbony, i podkręcić flow w profilach. Bambu nie lubi wolno i z niskim flow.
Jeżyczę raz
Co oznacza że "bambu nie lubi wolno"? Że w slicerze nie ustawisz poniżej jakiejś prędkości? Że masz komunikat że za wolno drukujesz? Że wydruk ma dziwne defekty? Że czopuje się filament? Że jest zgrzyt prowadnic i karetka się blokuje? Że skrypt do kalibrowania materiału nie może dobrać parametrow?

I chodzi o flow? Musisz podbijać flow ponad teoretyczna wartość optymalna? Czy chodzi o predkosc wolumetryczna? Co się dzieje jak jest niska? Czopuje się hotend?

Ja się serio pytam beż przytyków, bo jeśli jest problem z niskimi prędkościami to dla mnie dosyć ważna sprawa
Czytać ze zrozumieniem: (najpierw się zapoznajemy o czym była dyskusja, co było mówione/linkowane, a nie wyskakujemy w połowie bez zapoznania sie)
https://forum.bambulab.com/t/banding-ri ... s/1895/382

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 13:32
autor: Pjoter
Jako że @Trolinka potrafi najebać milion 300 postów na temat tego jak go na forum nie lubimy o ma lepszą drukarkę, a na proste pytanie nie chce odpowiedzieć to dla zainteresowanych:
- drukowanie w przedziale 20-120 mm/s - pojawiają się defekty na ściankach
- drukowanie 120-200 mm/s - inne defekty pojawiają się na ściankach
- chodzi o prędkość wolumetryczną, nie o flow (to dwie różne rzeczy). zbyt wolne drukowanie wolumetryczne prowadzi do defektów związanych z geometrią radełek ekstrudera

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 13:47
autor: Abys
Tutaj jeszcze jest fajnie wyjaśnione o co z tym chodzi:

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=-et5eMyLlUs

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 14:00
autor: Trolinka
Pjoter pisze: 13 lip 2023, 13:32 Jako że @Trolinka potrafi najebać milion 300 postów na temat tego jak go na forum nie lubimy o ma lepszą drukarkę, a na proste pytanie nie chce odpowiedzieć to dla zainteresowanych:
Już? Ucieszyłeś się? Ulżyło? morf z oklaskami przyleciał już? No na pewno. Aleśmy mu dowalili :>
Gdzieś pisałem że mam lepsza? Od czego lepsza? Bo nie mam pojęcia. Nie pierwszy raz wymyślasz sobie coś :P Zmień dilera.
Rozumie że od dziś nie wolno wstawiać linków do filmów/blogów/postów/inne tylko trzeba Ci przepisać co piszą/mówią?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 14:05
autor: Pjoter
Nie denerwuj się, jak to powiedział raz ktoś:
A kto każe wchodzić i czytać? :P

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 14:13
autor: Trolinka
Pjoter pisze: 13 lip 2023, 14:05 Nie denerwuj się, jak to powiedział raz ktoś:
A kto każe wchodzić i czytać? :P
A czy ja się denerwuję? :> Cebrzyków się ignoruje po prostu :PPP
Gdzie to jak to było "jestem pierd... oaza spokoju" :>

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 14:17
autor: Pjoter
Tak, denerwujesz się. Mimo ograniczenia rozmowy internetowej to widać.
Prawda jest taka że zaśmiecasz forum i nie potrafisz tu wnieść zadnej wartości. Na jakiekolwiek rozmowy, czy o topieniu filamentu podczas szybkiego przepływu czy też teraz o tym "wolnym drukowaniu" nie chcesz się wypowiadać. Polecam formę facebookowa bo tam się to dobrze sprawdza. Forum trochę inaczej dziala

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 14:27
autor: RevanitaPL
Właśnie wrzucili do sklepu, P1S oraz zestaw do ulepszenia. I jak P1S cenowo wygląda tak samo jak P1P przed obniżką, tak co mi się bardzo podoba to że zakwalifikowałem się do tego vouchera 100 euro, za obniżkę ceny drukarki, i cały zestaw konwersji P1P na P1S, kosztować będzie mnie koło 65 euro, zamiast 165 euro ;)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 14:28
autor: Pjoter
P1S to jest odpowiedź na Creality K1 czy jakoś tak? Bo to chyba główna różnica była (komora)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 14:29
autor: Trolinka
Pjoter pisze: 13 lip 2023, 14:17 Tak, denerwujesz się. Mimo ograniczenia rozmowy internetowej to widać.
Prawda jest taka że zaśmiecasz forum i nie potrafisz tu wnieść zadnej wartości. Na jakiekolwiek rozmowy, czy o topieniu filamentu podczas szybkiego przepływu czy też teraz o tym "wolnym drukowaniu" nie chcesz się wypowiadać. Polecam formę facebookowa bo tam się to dobrze sprawdza. Forum trochę inaczej dziala
Ojaaa, lol, no zabiłeś mnie człowieku :P Kasuję konto normalnie :>>> Dobrze że leje bo bym się spalił ze wstydu :PPP
Przepraszam mistrzu mentorze :> Proszę o wybaczenie :PPP Oh Ty wielki.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 14:30
autor: Pjoter
Trolinka pisze: 13 lip 2023, 14:29Kasuję konto
Trzymam za słowo

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 14:30
autor: Abys
P1S to jest P1P z ich obudową, czyli taniej od X1 bo nie ma tego wyświetlacza kolorowego, pewnie gorsze monitorowanie kamerką(mniej FPS).
Myślę że zauważyli jak bardzo są popularne te zabudowy do P1P, można kupić gotowce wycięte na różnych portalach i wydrukować sobie elementy.
Dlatego wydaje mi się że postanowili też tak zrobić, zaproponować już zabudowane P1P.
Ale dopiero za jakiś czas się dowiemy jakie to są różnice, na tą chwilę ja to tak widzę.

Nie chcesz mieć wyświetlacza dużego, nie chcesz drukować z karbonu to będzie tańsza opcja już gotowa z aux fanem.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 14:33
autor: RevanitaPL
Pjoter pisze: 13 lip 2023, 14:28 P1S to jest odpowiedź na Creality K1 czy jakoś tak? Bo to chyba główna różnica była (komora)
Tak, K1 traci ostatni argument za jego kupnem :)
No i pozwala to właśnie każdemu użytkownikowi P1P, obudować teraz "legalnie" swoją drukarkę. Bo niestety pomimo reklamowania się żeby wydrukować sobie obudowę, to support cisnął po tobie jak miałeś w pełni zamkniętą drukarkę.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 14:35
autor: RevanitaPL
Abys pisze: 13 lip 2023, 14:30 P1S to jest P1P z ich obudową, czyli taniej od X1 bo nie ma tego wyświetlacza kolorowego, pewnie gorsze monitorowanie kamerką(mniej FPS).
Myślę że zauważyli jak bardzo są popularne te zabudowy do P1P, można kupić gotowce wycięte na różnych portalach i wydrukować sobie elementy.
Dlatego wydaje mi się że postanowili też tak zrobić, zaproponować już zabudowane P1P.
Ale dopiero za jakiś czas się dowiemy jakie to są różnice, na tą chwilę ja to tak widzę.

Nie chcesz mieć wyświetlacza dużego, nie chcesz drukować z karbonu to będzie tańsza opcja już gotowa z aux fanem.
Już wszystkie różnice podali, i dosłownie to po prostu wszystko co mogłeś dokupić osobno włożone do drukarki plus obudowa. Co do kamery, to ja tam jestem zadowolony z swojego ekraniku lcd i 0,5fps'a ;)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 14:35
autor: Trolinka
Pjoter pisze: 13 lip 2023, 14:30
Trolinka pisze: 13 lip 2023, 14:29Kasuję konto
Trzymam za słowo
Lol, że mało smart jesteś to wiedziałem, ale że i łatwowierny to nie :D

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 14:41
autor: Trolinka
LIDAR ! Nie ma lidara a to potęga jest :> (Dla tych mało smart to jest ironia).
Co już pisałem jest fajny i działa ale....kompletnie nie potrzebny :P

Skoro wypełnili segmenty to teraz czekamy na P1XL / X1CXL

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 14:43
autor: RevanitaPL
Po tym jak odkryłem możliwości wspaniałe LuBan'a, to mnie już tak nie kręci wersja XL. Przynajmniej pod moje zastosowania.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 14:44
autor: Abys
https://eu.store.bambulab.com/products/ ... it?skr=yes
001.jpg
002.jpg
Ten lidar moim zdaniem fajny bajer ale można odpuścić, także pewnie P1S będzie chętnie wybierany ze względu na cenę.

Ile kosztuje teraz ten LuBan?
Bo ta darmowa wersja to nie pozwala za dużo.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 14:46
autor: RevanitaPL
Abys pisze: 13 lip 2023, 14:44 https://eu.store.bambulab.com/products/ ... it?skr=yes

001.jpg
002.jpg

Ten lidar moim zdaniem fajny bajer ale można odpuścić, także pewnie P1S będzie chętnie wybierany ze względu na cenę.

Ile kosztuje teraz ten LuBan?
Bo ta darmowa wersja to nie pozwala za dużo.
Na razie korzystałem z darmowej wersji i byłem zadowolony, ale to dlatego że to po prostu było proste cięcie kiepskiej jakości modelu, może przy czymś bardziej skomplikowanym będzie gorzej. Co do ceny dziś akurat sprawdzałem. 90 USD za rok licencji, a 450 USD za licencję dożywotnią. Można też zamówić pendrive'a z licencją, ale to już nie pamiętam ceny.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 14:47
autor: RevanitaPL
Choć i tak uważam że za kilka lat, Slicery na topie będą miały takie funkcje jak LuBan

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 14:51
autor: morf
Czy wiadomo w ogole na tym etapie czy bezie P1S combo sprzedawane?
Tak w komplecie z AMS 999EUR

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 14:54
autor: Trolinka
RevanitaPL pisze: 13 lip 2023, 14:47 Choć i tak uważam że za kilka lat, Slicery na topie będą miały takie funkcje jak LuBan
Same cięcia z dodawaniem łączników już dochodzą.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 15:01
autor: Trolinka
Abys pisze: 13 lip 2023, 14:44 Ten lidar moim zdaniem fajny bajer ale można odpuścić, także pewnie P1S będzie chętnie wybierany ze względu na cenę.
Uwierz zamiast Lidara wolisz dwa P1P kupić :P
Ekonomia off = tak brać lidar bo działa genialnie
Ekonomia on = nie opłaca się, za drogi :-)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 15:10
autor: RevanitaPL
Myślę że to odpowiedni post, ale co do moich doświadczeń z filamentem Spectrum Deep Black PETG w Bambu Labie, przy jednak szybkim druku, to najlepiej obrazuje to opinia z Allegro:
Dotąd używałem tylko filamentów Devil Design. Drukuje elementy techniczne, zależy mi na szybkości i trwałości nie na wyglądzie i pod szybkość było wszystko zoptymalizowane. Ten filament wydaje się, że jest bardziej miękki, mam cały czas grinding filamentu i nie udało mi się jeszcze nic kompletnego wydrukować. Te kawałki, które się wydrukowały są całkiem fajne. Muszę poeksperymentować z retrakcją i szybkością, ale na pewno nie będą to "szybkie wydruki". da Vinci 2.0 Duo, 2x Maxiwatt 40W + E3D V6 hotend.

Jeśli chodzi personalnie o PETG pod szybki wydruk, najlepsze rezultaty bez nitkowania czy niekonsystencji, daje mi Plastspaw, przy Spectrum postanowiłem dopłacić i spróbować czegoś innego, i niestety jestem zawiedziony bo występuję zwiększone nitkowanie, jak i więcej takiej niekonsystencji, a i brudzi mocniej głowicę. Może to kwestia mokrego filamentu, ale nie daje innych objawów, więc wątpie.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 13 lip 2023, 15:36
autor: Trolinka
To teraz pytanie za 100pkt czym się różni nowe PEI złote dodawane do P1S od "zwykłego" dual-side czarnego?
Po za ceną oczywiście :>
https://eu.store.bambulab.com/products/ ... -pei-plate
https://eu.store.bambulab.com/products/ ... -pei-plate

Oka jest, nowe ulepszone zastąpi zatem pewnie stare:
!PEI.PNG
PS. Podświetlenia litophanów są normalnie dostępne teraz.
https://eu.store.bambulab.com/collectio ... ight-board

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 14 lip 2023, 00:21
autor: Trolinka
W becie2 najnowszego Bambu Studio doszły nowe profile firmowe:
- Bambu PLA Aero (po obniżonym flow zapewne będzie to jakaś odmiana LW od nich)
- Bambu ASA
- i...eSUN PLA+

Kto nie wie to z automatu nowe się nie dodają, trzeba wejść tutaj i wybrać co się chce:
!filament.select.PNG

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 14 lip 2023, 09:25
autor: RevanitaPL
Ooo, skalibrowany profil pod eSun PLA+ to zdecydowanie wspaniała wiadomość, bo filament w dobrej cenie :)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 15 lip 2023, 13:08
autor: roman
Trolinka pisze: 13 lip 2023, 09:58 Bambu nie lubi wolno i z niskim flow.
To może puść VFA test w orce i pokaż jak to u Ciebie wygląda.

EDIT: Może ktoś jeszcze kto ma bambu chciałby się podzielić wynikiem (zdjęciami) VFA testu. Myślę, że takie porównanie z różnych źródeł wniesie do tego wątku jakąś sensowną wartość. A jak się tych testów od różnych użytkowników trochę uzbiera to poprosimy dziobu by przeniósł dyskusje do osobnego wątku.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 15 lip 2023, 13:38
autor: majek
A nie lepiej od razu założyć wątku? Dlaczego moderator ma się babrać w tym syfie?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 15 lip 2023, 13:51
autor: Trolinka
A po co wyważać drzwi ponownie? Jest wątek na community, ponad 400 postów, zdjęć, testów, wniosków itd.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 15 lip 2023, 15:22
autor: Pjoter
majek pisze: 15 lip 2023, 13:38 A nie lepiej od razu założyć wątku? Dlaczego moderator ma się babrać w tym syfie?
CzEmU PrZeŚlAdUjEsZ UżYtKoWnIkÓw BaMbU???//

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 15 lip 2023, 16:41
autor: morf
Trolinka pisze: 15 lip 2023, 13:51 A po co wyważać drzwi ponownie? Jest wątek na community, ponad 400 postów, zdjęć, testów, wniosków itd.
Ja tam zawsze chętniej zobaczę od rodzimych forumowiczów

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 15 lip 2023, 17:03
autor: Trolinka
morf pisze: 15 lip 2023, 16:41
Trolinka pisze: 15 lip 2023, 13:51 A po co wyważać drzwi ponownie? Jest wątek na community, ponad 400 postów, zdjęć, testów, wniosków itd.
Ja tam zawsze chętniej zobaczę od rodzimych forumowiczów
No tak bo niemiec czy francuz dostaje lepsze modele niż do polski wysyłają i zupełnie inaczej drukują :P

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 15 lip 2023, 17:05
autor: morf
Nie, ale mniej więcej mamy rozeznanie kto ma jakie skille, jakich materiałów używa np jak wypadają wydruki z najbardziej popularnych na polskim rynku materiałów.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 15 lip 2023, 18:58
autor: Trolinka
morf pisze: 15 lip 2023, 17:05 Nie, ale mniej więcej mamy rozeznanie kto ma jakie skille, jakich materiałów używa np jak wypadają wydruki z najbardziej popularnych na polskim rynku materiałów.
To jest solidny argument :P
Może oprócz tego skillowania :> Jak dla mnie to skill'owałem na poprzednich drukarkach, gdzie trzeba było kupę ogarniać, ustawiać, tuningować, poprawiać i bez doktoryzowania się nie obeszło. Bo teraz to się naciska GO! i tyle skilla trzeba :> No chyba że za wybitny skill uznamy obsługę slicera :>

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 18 lip 2023, 07:31
autor: RevanitaPL
No i takie podejście to ja rozumiem.
Bambu Lab właśnie przyznało mi voucher na 130 euro, z uwagi na to że kupiłem jednego z swoich Bambusów, trzy tygodnie przed stałą obniżką cen.
Teraz niestety czekać do 24 Sierpnia aż wreszcie będzie dostępny zestaw konwersji do P1S.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 18 lip 2023, 09:49
autor: Jarewa
A powiedzcie mi po co jest ten nożyk lewy przód co zabiera miejsce na stole,jak jest jego funkcja?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 18 lip 2023, 09:58
autor: Trolinka
Dojeżdża sobie głowica, naciska się dźwigienka i obcina równo filament co by gluty i nitki się nie ciągnęły przy cofaniu :>

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 18 lip 2023, 10:14
autor: Jarewa
Podaj zdjęcia gdzie to tam wchodzi w hotend do cięcia? Bo necie nie mogę tego poszukać

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 18 lip 2023, 10:18
autor: Trolinka

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 18 lip 2023, 10:30
autor: Jarewa
A ja tak wczoraj tego szukalem, dzięki

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 18 lip 2023, 12:25
autor: Abys
Jak odblokować pełną powierzchnię:

https://wiki.bambulab.com/en/knowledge- ... imitations

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 20 lip 2023, 07:16
autor: RevanitaPL
Potrzebuje pomocy od specjalistów, wydruk ponownie odłazi od powierzchni. I to tak wkurzająco, bo ciężko to zauważyć a nawet jeśli to wyłapie to już i tak zmarnuje sporo filamentu. Problem jest właśnie następujący że on sobie tylko po całym boku odchodzi, a reszta się porządnie trzyma.
Uprzedzając fakty, płytka była myta, przy mniejszych wydrukach nie ma problemu, stół jest prosty. Aktualnie przed wyjściem do pracy puściłem wydruk na stole o 5 stopni wyżej oraz spuściłem głowice do 210 stopni i zobaczymy czy to pomoże.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 20 lip 2023, 07:25
autor: RevanitaPL
Jak tylko dojadę do pracy to podeślę 3MF'a

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 20 lip 2023, 07:30
autor: RevanitaPL
No nie powiem, Bambu zaczyna mnie srogo irytować, najpierw problemy z jakością druku, które udało się rozwiązać, a teraz problem podwijania się, dzięki któremu już 750 gramów materiału mogę sobie wsadzić.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 20 lip 2023, 08:12
autor: morf
A masz tam blache ze zwyklym gładkim pei?
Z doświadczenia w innych drukarkach z mocno "groszkowanym" podłożem i PLA bywa różnie.
Możesz spróbować jakoś preparat adhezyjny, jeśli oczywiście bierzesz użycie go pod uwagę.
Kolejna opcja jakieś "łapki" dodać w slicerze aby lepiej trzymało na rogach

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 20 lip 2023, 08:30
autor: RevanitaPL
Oczywiście podwyższenie temperatury stołu nie pomogło, choć może obniżeniem temperatury, wyciągnąłem lepszy kolor, ale muszę to sprawdzić gdy wrócę do domu. Bo przez kamerkę widziałem jedynie że znów podwinęło.
I tak, następnym wyborem będzie skorzystanie z tzw. płytki PEY, która jednak jest gładka. Bo może to właśnie to powoduje ten problem, taką mam przynajmniej nadzieję.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 08:18
autor: RevanitaPL
No dobra, ma ktoś jeszcze jakiś pomysł jak sprawić żeby duży element normalnie wychodził?
Zmiana płytki na czystą bez tesktury nic nie pomogła, dalej po godzinie druku mam problem z podwijaniem. Mam coraz bardziej ochotę wyrzucić tą drukarkę przez okno. Jak kupiłem drukarkę to chcę korzystać z niej całej, a nie że przy dużych elementach zaczyna mi taka magia się dziać. Proszę o pomoc.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 08:22
autor: RevanitaPL
Podsyłam 3MF'a, więc możecie podejrzeć moje ustawienia, może coś wykombinujecie.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 08:36
autor: Pjoter
Używałeś kleju adhezyjnego? Czy tylko płytę wymieniłeś?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 08:37
autor: marcin86
To jest silk? próbowałeś "high temp plate" + klej w sztyfcie?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 08:38
autor: Trolinka
To nie drukarka tylko materiał :P I ten niski layer time. Nie wychłodzone, a jak powoli stygnie to się naprężenia w modelu tworzą i go ciągnie w tym miejscu widać.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 08:39
autor: RevanitaPL
Nie użyłem kleju, spróbuję z klejem puścić wieczorem, jeśli ktoś ma jeszcze jakiś fajny pomysł jak kolega wyżej, naprawdę będę wdzięczny, bo ja już nerwowo nie wytrzymuje, szczególnie że zdecydowanie boli mnie to że już prawie kilogram filamentu poszedł do śmietnika, z drukarki która powinna być bezobsługowa

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 08:40
autor: RevanitaPL
Trolinka pisze: 21 lip 2023, 08:38 To nie drukarka tylko materiał :P I ten niski layer time. Nie wychłodzone, a jak powoli stygnie to się naprężenia w modelu tworzą i go ciągnie w tym miejscu widać.
Czyli mówisz że na ile ustawić layer time?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 08:41
autor: RevanitaPL
marcin86 pisze: 21 lip 2023, 08:37 To jest silk? próbowałeś "high temp plate" + klej w sztyfcie?
To jest zwykłe najzwyczajniejsze PLA, ale będę próbował właśnie kleju w sztyfcie przy tych rogach :)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 08:42
autor: Trolinka
Dla eSUN/Devil/Spectrum/Fiberlogy 6-8 działa spoko. Przy standardowych prędkościach.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 08:42
autor: roman
Na dolnych warstwach layer time (przy tym modelu) nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Przede wszystkim "Brim-object gap" daj na zero, bo na zdjęciu widać, że brim może i jest, ale jest nie połączony z modelem. No i możesz wymusić na nim by był trochę szerszy np ze 1,5 cm

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 08:44
autor: Trolinka
Ale jemu zaczyna podwijać później, po 1h np. Czyli dopiero sporo modelu jest i coś zaczyna ciągnąć róg w górę. A więc naprężenia z modelu a nie adhezja na start jako taka.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 08:44
autor: RevanitaPL
roman pisze: 21 lip 2023, 08:42 Na dolnych warstwach layer time nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Przede wszystkim "Brim-object gap" daj na zero, bo na zdjęciu widać, że brim może i jest, ale jest nie połączony z modelem. No i możesz wymusić na nim by był trochę szerszy np ze 1,5 cm
Ten brim to ciekawa sprawa, bo normalnie mam 0,1mm ustawione i jednak on trzyma, a w tym modelu to zdecydowanie nie trzyma. Dzięki za radę, na pewno spróbuję z tym brimem, zanim sięgnę po klej :)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 08:45
autor: RevanitaPL
Trolinka pisze: 21 lip 2023, 08:44 Ale jemu zaczyna podwijać później, po 1h np. Czyli dopiero sporo modelu jest i coś zaczyna ciągnąć róg w górę. A więc naprężenia z modelu a nie adhezja na start jako taka.
Tak, około godzina-półtora i wydruk zaczyna się ostro podwijać.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 08:47
autor: roman
Trolinka pisze: 21 lip 2023, 08:44 Ale jemu zaczyna podwijać później, po 1h np. Czyli dopiero sporo modelu jest i coś zaczyna ciągnąć róg w górę. A więc naprężenia z modelu a nie adhezja na start jako taka.
W tym modelu layer time to może mieć znaczenie na wysokości 10cm w górę (tam gdzie łapie "poziome skosy"), na niższych warstaw kompletnie nic nie zmienia.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 08:50
autor: RevanitaPL
Czymś co mnie najbardziej boli jest właśnie to że cały model wychodzi przepięknie, co sprawiło że dwa razy nie zauważyłem że podwinął mi druk. Nie zwróciłem zwyczajnie uwagi na to. Nie mam problemów z nawisami czy czymś innym, tylko i wyłącznie tu występuje problem z podwijaniem :)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 08:53
autor: marcin86
RevanitaPL pisze: 21 lip 2023, 08:41
marcin86 pisze: 21 lip 2023, 08:37 To jest silk? próbowałeś "high temp plate" + klej w sztyfcie?
To jest zwykłe najzwyczajniejsze PLA, ale będę próbował właśnie kleju w sztyfcie przy tych rogach :)
Ja miałem problemy z bambulabowym PEI, ale miałem też wadliwy egzemplarz.
Lepiej sprawdza mi się gładka płyta + cienka warstwa kleju na całości (mam bambulabowy).
Obiecująco wygląda też zamiennik z Ali w kolorze złotym (bardzo podobny do nowego PEI Bambulaba), ale nie robiłem jeszcze większych testów.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 08:55
autor: roman
jeśli ten brim-object-gap nie pomoże, to pozosje Ci standardowa zabawa z adhezją czyli:
- uskuteczniać zabawy z raft (fuj!)
- zwiększać/zmiejszać temp stołu
- nie wiem na czym drukujesz, ale pewnie zmiana plate na coś innego
- kleje
itp.

PS: ja tam się za bardzo nie znam na adhezji ;) Tu są lepsi eksperci od tego, może coś doradzą.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 08:59
autor: RevanitaPL
roman pisze: 21 lip 2023, 08:55 jeśli ten brim-object-gap nie pomoże, to pozosje Ci standardowa zabawa z adhezją czyli:
- uskuteczniać zabawy z raft (fuj!)
- zwiększać/zmiejszać temp stołu
- nie wiem na czym drukujesz, ale pewnie zmiana plate na coś innego
- kleje
itp.

PS: ja tam się za bardzo nie znam na adhezji ;) Tu są lepsi eksperci od tego, może coś doradzą.
Po korzystaniu z Zortraxa z perforowaną płytką, to ja Raftem już rzygam.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 09:00
autor: RevanitaPL
Ale naprawdę dzięki za pomoc, pokombinuje :)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 09:01
autor: morf
RevanitaPL pisze: 21 lip 2023, 08:59 Po korzystaniu z Zortraxa z perforowaną płytką, to ja Raftem już rzygam.
Ja tam nakleilem na ten diabelski wynalazlek ogromną płachtę PEI i pożegnałem raft :mrgreen:

PS. Jeszcze mozna sprobowac "wprasować" bardziej pierwszą warstwe w blackę, tylko nie wiem czy w ogole jest opcja lekko zmodyfikowac cos ala "z-offset" ...

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 09:04
autor: RevanitaPL
morf pisze: 21 lip 2023, 09:01
RevanitaPL pisze: 21 lip 2023, 08:59 Po korzystaniu z Zortraxa z perforowaną płytką, to ja Raftem już rzygam.
Ja tam nakleilem na ten diabelski wynalazlek ogromną płachtę PEI i pożegnałem raft :mrgreen:
Nie ma problemów z kalibracją? Bo jednak on ma te metalowe kwadraty, w które sobie stuka podczas kalibracji, a jednak kupienie PEI brzmi bardziej opłacalnie niż wyrzucanie takiej ilości filamentu jaką żre Raft :)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 09:05
autor: Trolinka
Tą droga (mega adhezja) to jak model zacznie pracować to po prostu podniesie mu plate :P
lift1.PNG
lift2.PNG
Wystudzone = nie pracuje
Stygnie = pracuje

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 09:05
autor: RevanitaPL
Co do tematu adhezji, to właśnie zobaczyłem na Facebooku, że najwyrażniej nie tylko ja mam takie problemy.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 09:06
autor: roman
morf pisze: 21 lip 2023, 09:01 PS. Jeszcze mozna sprobowac "wprasować" bardziej pierwszą warstwe w blackę, tylko nie wiem czy w ogole jest opcja lekko zmodyfikowac cos ala "z-offset" ...
Zostaw to jako ostateczność, bo to może się skończyć artystyczną płaskorzeźbą wyrytą już na stałe ;)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 09:07
autor: RevanitaPL
roman pisze: 21 lip 2023, 09:06
morf pisze: 21 lip 2023, 09:01 PS. Jeszcze mozna sprobowac "wprasować" bardziej pierwszą warstwe w blackę, tylko nie wiem czy w ogole jest opcja lekko zmodyfikowac cos ala "z-offset" ...
Zostaw to jako ostateczność, bo to może się skończyć artystyczną płaskorzeźbą wyrytą już na stałe ;)
Zapomniałem raz skalibrować Zortraxa przed drukiem, i skończyło się właśnie tym.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 09:11
autor: morf
RevanitaPL pisze: 21 lip 2023, 09:04 Nie ma problemów z kalibracją? Bo jednak on ma te metalowe kwadraty, w które sobie stuka podczas kalibracji, a jednak kupienie PEI brzmi bardziej opłacalnie niż wyrzucanie takiej ilości filamentu jaką żre Raft :)
To bylo chyba ze 3 lata temu ale wyłączyłem jakaś advanced calibration i zostawilem ten jeden w lewym "przednim" rogu stołu.
Od tamtej pory drukarka chodzi prawie non-stop. Nie liczac faktu ze pękła prowadnica liniowa fi10 sama z siebie :crazy:

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 09:16
autor: roman
Trolinka pisze: 21 lip 2023, 09:05 Tą droga (mega adhezja) to jak model zacznie pracować to po prostu podniesie mu plate :P
lift1.PNG
lift2.PNG

Wystudzone = nie pracuje
Stygnie = pracuje
O, to ja mam pytanie - czy jest na to jakiś uniwersalny sposób? Kiedyś się z tym męczyłem, przymocowałem krawędzie to wyszło mi coś takiego:
warp.png
warp.png (2.64 KiB) Przejrzano 1129 razy
czyli, że i tak się podwinęło, tylko że zrobiło takie fale

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 09:25
autor: Trolinka
Nie bardzo zakumałem :> Jak uniwersalnie? Kwestia materiału, czy wolniej drukować, czy mocniej dmuchać, musi mieć czas co by ostygnąć. Jak się położy fragment i zastygnie to taki już zostanie. Jak będzie stygł później to będzie pracować

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 09:50
autor: RevanitaPL
RevanitaPL pisze: 21 lip 2023, 09:07
roman pisze: 21 lip 2023, 09:06
morf pisze: 21 lip 2023, 09:01 PS. Jeszcze mozna sprobowac "wprasować" bardziej pierwszą warstwe w blackę, tylko nie wiem czy w ogole jest opcja lekko zmodyfikowac cos ala "z-offset" ...
Zostaw to jako ostateczność, bo to może się skończyć artystyczną płaskorzeźbą wyrytą już na stałe ;)
Zapomniałem raz skalibrować Zortraxa przed drukiem, i skończyło się właśnie tym.
Znalazłem nawet zdjęcie :D

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 21 lip 2023, 09:58
autor: roman
Trolinka pisze: 21 lip 2023, 09:25 Nie bardzo zakumałem :> Jak uniwersalnie? Kwestia materiału, czy wolniej drukować, czy mocniej dmuchać, musi mieć czas co by ostygnąć. Jak się położy fragment i zastygnie to taki już zostanie. Jak będzie stygł później to będzie pracować
ale ja zakumałem twoją odpowiedź, także ok

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 22 lip 2023, 00:13
autor: mcxmcx
Ja takie dlugie robię tak, ze AUX ręczne włączam od Z 20mm.

Może być też tak, ze musisz zmienić wypełnienie na inny kat albo na gyroid.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 22 lip 2023, 09:57
autor: RevanitaPL
mcxmcx pisze: 22 lip 2023, 00:13 Ja takie dlugie robię tak, ze AUX ręczne włączam od Z 20mm.

Może być też tak, ze musisz zmienić wypełnienie na inny kat albo na gyroid.
Co do wypełnienia, to jadę na Gyroidzie :) Oczywiście sam brim gap zmieniony na 0 nic mi nie dał, i niestety wydruk znowu podniosło. Dlatego teraz puściłem wydruk z klejem od Bambu Laba, i zobaczymy czy mi się uda czy może dalej będę miał problem z tym cholernym podwijaniem.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 22 lip 2023, 10:36
autor: roman
RevanitaPL pisze: 22 lip 2023, 09:57
mcxmcx pisze: 22 lip 2023, 00:13 Ja takie dlugie robię tak, ze AUX ręczne włączam od Z 20mm.

Może być też tak, ze musisz zmienić wypełnienie na inny kat albo na gyroid.
Co do wypełnienia, to jadę na Gyroidzie :) Oczywiście sam brim gap zmieniony na 0 nic mi nie dał, i niestety wydruk znowu podniosło. Dlatego teraz puściłem wydruk z klejem od Bambu Laba, i zobaczymy czy mi się uda czy może dalej będę miał problem z tym cholernym podwijaniem.
ale czy brim przylegał do druku, bo jeśli nie, to elephant foot compensation trzeba wyłączyć - no musi przylegać by brim w ogóle działał.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 22 lip 2023, 12:06
autor: RevanitaPL
roman pisze: 22 lip 2023, 10:36
RevanitaPL pisze: 22 lip 2023, 09:57
mcxmcx pisze: 22 lip 2023, 00:13 Ja takie dlugie robię tak, ze AUX ręczne włączam od Z 20mm.

Może być też tak, ze musisz zmienić wypełnienie na inny kat albo na gyroid.
Co do wypełnienia, to jadę na Gyroidzie :) Oczywiście sam brim gap zmieniony na 0 nic mi nie dał, i niestety wydruk znowu podniosło. Dlatego teraz puściłem wydruk z klejem od Bambu Laba, i zobaczymy czy mi się uda czy może dalej będę miał problem z tym cholernym podwijaniem.
ale czy brim przylegał do druku, bo jeśli nie, to elephant foot compensation trzeba wyłączyć - no musi przylegać by brim w ogóle działał.
Brim przylegał lepiej do druku, ale miałem prawdopodobnie za mało tego brimu bo tylko domyślne 5mm, teraz ustawiłem 12mm oraz kleju dałem, i po 2,5 godziny na razie trzyma porządnie. Mam nadzieję że jednak na tym poprzestanę, i że osiągnę dobry rezultat. Dlatego proszę trzymajcie kciuki :mrgreen:

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 22 lip 2023, 19:45
autor: RevanitaPL
Klej pomógł :)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 22 lip 2023, 20:58
autor: Trolinka
RevanitaPL pisze: 22 lip 2023, 19:45 Klej pomógł :)
Brutal :P
Znaczy pijemy? :>

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 22 lip 2023, 22:23
autor: RevanitaPL
Trolinka pisze: 22 lip 2023, 20:58
RevanitaPL pisze: 22 lip 2023, 19:45 Klej pomógł :)
Brutal :P
Znaczy pijemy? :>
No zdecydowanie mam na to ochotę, bo pozwala mi to dalej ruszyć z projektem i wreszcie mogę nie wyrzucać drukarki przez okno :)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 23 lip 2023, 01:26
autor: musk75
Mój bambus po godzinach drukuje jak kce

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 23 lip 2023, 12:34
autor: RevanitaPL
No cóż, na pewno filament Plast-Spawa nie jest najlepszym wyborem na projekt, który fajnie jakby zachowywał wszystkie wymiary. Bo nawet jeśli nie podwija, to robi mi się niestety najwyraźniej łódka. Smutne, ale muszę się chyba pogodzić z tym że nie osiągnę lepszych rezultatów :)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 23 lip 2023, 12:35
autor: RevanitaPL
Co z tego że wreszcie nie podwija, skoro efekt dalej jest "wspaniały".

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 23 lip 2023, 13:05
autor: roman
hm, albo powija się razem z blachą (podczas druku trzeba by spojrzeć czy to ma miejsce) albo krzywy stół, ...albo to i to.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 23 lip 2023, 13:49
autor: mcxmcx
No, ja nie drukuje bo mam dalej krzywy stół.

;)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 23 lip 2023, 14:14
autor: Abys
Spróbuj może wydrukować z innego filamentu, będziesz wtedy wiedział czy jest wina materiału.
Niestety ale taki wydruk zapewne pójdzie do kosza, ale wykluczysz filament.

Albo tak jak romam pisał, blacha może się wygina więc wciąż masz tam problem.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 23 lip 2023, 14:37
autor: roman
To może być skutek wyłączenia nadmuchu AUX, wydruk się tak szybko nie chłodzi, tzn. chłodzi się wystarczająco by nawisy wychodziły, itp. Ale na tyle wolno, że kolejne warstwy kładzione są na takie, które jeszcze są ciepłe, tzn. takie które ten mały skurcz mają jeszcze przed sobą. Efekt jest taki, że dolna część wydruku stygnie "razem", tzn. wiele warstw razem, a razem mają już jakąś tam znaczącą tą siłe skurczu.

Jeśli tak jest, bo ja bym próbował:
- włączyć z powrotem AUX fan
- duży brim + kompensacje "elephant foot" na zero
- no i ten klej
- (opcjolanie) zwolnić druk nie na pierwszej warstwie, ale pierwszych kilku

I żeby było ciekawiej, ten duży nadmuch jest potrzebny właśnie na tych pierwszych warstwach (tzn. nie w sensie pierwszej czy drugiej, tylko pewnie tak do 1-2cm wysokości), bo tam bije ciepło od stołu i one zdecydowanie wolniej się chłodzą przez to.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 23 lip 2023, 14:40
autor: RevanitaPL
Ach, co do samego druku już dawno włączyłem ponownie AUX fan, po tym jak wykluczyłem że to on podwija mocno druki. Na noc będę puszczał kolejną część to już spróbuję z tą kompensacją na 0, bo brim jest duży, AUX jest włączony, i klej jest w użytku.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 24 lip 2023, 07:40
autor: RevanitaPL
roman pisze: 23 lip 2023, 14:37 To może być skutek wyłączenia nadmuchu AUX, wydruk się tak szybko nie chłodzi, tzn. chłodzi się wystarczająco by nawisy wychodziły, itp. Ale na tyle wolno, że kolejne warstwy kładzione są na takie, które jeszcze są ciepłe, tzn. takie które ten mały skurcz mają jeszcze przed sobą. Efekt jest taki, że dolna część wydruku stygnie "razem", tzn. wiele warstw razem, a razem mają już jakąś tam znaczącą tą siłe skurczu.

Jeśli tak jest, bo ja bym próbował:
- włączyć z powrotem AUX fan
- duży brim + kompensacje "elephant foot" na zero
- no i ten klej
- (opcjolanie) zwolnić druk nie na pierwszej warstwie, ale pierwszych kilku

I żeby było ciekawiej, ten duży nadmuch jest potrzebny właśnie na tych pierwszych warstwach (tzn. nie w sensie pierwszej czy drugiej, tylko pewnie tak do 1-2cm wysokości), bo tam bije ciepło od stołu i one zdecydowanie wolniej się chłodzą przez to.
Bardzo możliwe że znowu dałeś mi radę, która daje dość dobry rezultat. Na pierwszy rzut oka, ustawienie Elephant Foot na 0, dało mi trochę bardziej trzesącą się drukarkę, ale jednak sam druk wydaje się dzięki temu bardziej jednolity i gładki, choć kosztem bardziej matowej powierzchni. Ciężko mi ocenić pierwszą warstwę, ponieważ dopóki nie puszczę kolejnych trzech elementów, nie będę mógł zobaczyć czy ładnie się stykają. Zdecydowanie dam znać czy ten Elephant Foot na 0, przyniósł coś więcej niż rezultat estetyczny. Na pewno dzięki za pomoc, i wytłumaczenie co do czego, bo w taki sposób człowiek się uczy.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 24 lip 2023, 08:12
autor: morf
Przeciez Elephant Foot Compensation dotyczy pierwszej warstwy więc dlaczego
dało mi trochę bardziej trzesącą się drukarkę

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 24 lip 2023, 08:33
autor: RevanitaPL
morf pisze: 24 lip 2023, 08:12 Przeciez Elephant Foot Compensation dotyczy pierwszej warstwy więc dlaczego
dało mi trochę bardziej trzesącą się drukarkę
Nie mam pojęcia :shock:

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 25 lip 2023, 08:44
autor: artur_n

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 25 lip 2023, 09:07
autor: roman
Tyczy się nie tylko bambusów, ale wszystkich FDM (lub prawie wszystkich):
1. Unikać wypełnienia typu Grid, czy ogólniej takiego, gdzie dysza "przejeżdża" przez obszary już zadrukowane na tej samej wartwie. Wówczas najczęściej dochodzi do zahaczania o wydruk. W mojej ocenie, wypełnienie typu grid to jest kompletna pomyłka i powienien zniknąć ze slicerów. Większość zamiania go na gyro, ale równie dobre i efektywne są inne, np. rectilinear
2. Z-hop jest konieczny, w zasadzie zawsze (upraszczając). Teraz to już chyba standard. Warto przesiąść się na Orca Slicer ze względu na nowy rodzaj z-hopu - spiral. To ciekawe podejście (choć nie bez wad), bo jest to z-hop, który posiada dwie cechy:
- podnosi dysze "w miejscu", tzn. chodzi o to, aby dysza podniosła się w stosunkowo minimalnym obszarze (XY), tak by w czasie "podnoszenia się" o nic nie zahaczyła
- robi coś na kształ "wipe-a", czyli że nie podnosi się od razu pionowo (wówczas dochodzi do nitkowania), tylko rozpoczyna od poziomego ruchu, tak aby minimalizować "ciągniecie się" filamentu
Ten rodzaj z-hopu nie jest idealny, ale można powiedzieć, że spełnia te dwie powyższe cechy w 90%. No i jest zaoptymalizowana pod względem akceleracji
3. Nie bać się wysokiego z-hopu. Ja w standardzie mam 0,8mm. A jak drukuje, np coś dużego, coś co sądze, że mi się podwinie to i powyżej 1mm. Nie zwiększa to znacznie czasu wydruku.
4. No i generalnie adhezja i podwijanie na nawisach - ale to już są tematy rzeka.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 25 lip 2023, 09:10
autor: RevanitaPL
roman pisze: 25 lip 2023, 09:07 Tyczy się nie tylko bambusów, ale wszystkich FDM (lub prawie wszystkich):
1. Unikać wypełnienia typu Grid, czy ogólniej takiego, gdzie dysza "przejeżdża" przez obszary już zadrukowane na tej samej wartwie. Wówczas najczęściej dochodzi do zahaczania o wydruk. W mojej ocenie, wypełnienie typu grid to jest kompletna pomyłka i powienien zniknąć ze slicerów. Większość zamiania go na gyro, ale równie dobre i efektywne są inne, np. rectilinear
Właśnie miałem pisać odnosząc się do tego TikToka, że u mnie najczęściej tego typy problemy były spowodowane przez wypełnienie typu Grid, które z jakiegoś powodu jest dalej domyślne, co jest dla mnie naprawdę niezrozumiałe.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 25 lip 2023, 09:13
autor: dziobu
roman pisze: 25 lip 2023, 09:072. Z-hop jest konieczny, w zasadzie zawsze (upraszczając).
Poza 2-3 materiałami (typu nylon czy TPE) z-hopa koniecznie wszędzie wyłączam :D

Ale cóż, opinia jest jak dupa - każdy ma swoją.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 25 lip 2023, 12:28
autor: morf
artur_n pisze: 25 lip 2023, 08:44 Nie wiem czy było:
https://vm.tiktok.com/ZGJqBRUdL/
Biały zawsze wredny :rotfl:

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 25 lip 2023, 12:44
autor: Fest
W życiu problemów nie miałem z takim podwijaniem na PLA, ale ja drukuję na prawilnych szybach od szklarza. To samo z wypełnieniami i z-hopem, teraz jeśli dziobu tak drukuje nylon, to też spróbuję to ustawić.

Edyta:

Jestem fanem tego wątku. :cool2: :bomb: :bows:

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 27 lip 2023, 01:18
autor: roman
Jeśli nie macie konieczności włączania z-hopa to może to oznaczać tylko jedno...

...macie perfekcyjnie ustawiony i skonfigurowany sprzęt jak i precyzyjnie wybrane parametry co do używanego filamentu :)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 27 lip 2023, 01:46
autor: mcxmcx
No, w Bambus też się da bez Z hop.
Jak masz gyroid infol to oszczędzasz jakieś 10% czasu.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 27 lip 2023, 10:25
autor: RevanitaPL
Ja powiem tak, na Sidewinderze miałem duże problemy z PETG co sprawiło że jechałem na PLA, natomiast przy Bambu, jest odwrotnie, większe problemy powodują wydruki z PLA, bo PETG wychodzi wyśmienicie ;)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 27 lip 2023, 21:28
autor: qczek
Panowie,
A jak bambu daje rady z długim drukowaniem z PLA przy temperaturach pomieszczenia w granicach 28 stopni...
Krzysiek

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 27 lip 2023, 22:14
autor: RevanitaPL
qczek pisze: 27 lip 2023, 21:28 Panowie,
A jak bambu daje rady z długim drukowaniem z PLA przy temperaturach pomieszczenia w granicach 28 stopni...
Krzysiek
Normalnie że tak to ujmę, w pokoju najczęściej mam 27-28 stopni i jednak nie zauważyłem żeby to negatywnie wpłynęło na samą jakość druku.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 28 lip 2023, 18:46
autor: freitag
qczek pisze: 27 lip 2023, 21:28 Panowie,
A jak bambu daje rady z długim drukowaniem z PLA przy temperaturach pomieszczenia w granicach 28 stopni...
Krzysiek
Daje rade... u mnie w pomieszczeniu gdzie stoi drukarka często jest ponad 30 stopni (otwarte drzwi i zdjęta szyba z góry) i PLA drukuje się jak trzeba. ABS zresztą też:
Sójka- ABS Devil design
Sójka- ABS Devil design
pozdrawiam Irek

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 29 lip 2023, 19:25
autor: RevanitaPL
Tsa, półtora miesiąca i głowica do wyrzucenia, mały element, odczepił się brim i jak cały hotend przypierniczył to aż się zdziwiłem. Wykrzywiłem na stałe hotend, ale na szczęście mam ten z Aliexpress + do drukarki dorzucają jeszcze jeden.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 29 lip 2023, 19:42
autor: Abys
Ale drukarka wstrzymała druk?
Dobrze że mocowania nie poszły.
Mówisz o tym z wkręcaną dyszą?

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 29 lip 2023, 20:00
autor: RevanitaPL
Ogólnie poszedł oryginał, bo tam potem zmieniałem spowrotem na oryginalną dyszę, chyba dlatego że nie potrzebowałem ostatecznie zabawy z CHT.
Drukarka po mocnym uderzeniu wstrzymuję druk, ale byłem szybszy i zatrzymałem druk. Zaraz wam pokaże jak wygląda wykrzywiona głowica :)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 29 lip 2023, 20:01
autor: RevanitaPL
:

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 29 lip 2023, 20:31
autor: Trolinka
Ty to jakiś psuj jesteś :P
1669h przepracowane, X1C śmiga, dwa AMS śmigają. Jedyny service to wymiana nozzle wiper'a ostatnio. Z maintenance'u raz umyte karbony, raz przedmuchane śmigła i raz wytarte i posmarowane śróbaki Z. Nawet w sumie nie wyłączałem od dawna bo....ciągle jakieś promo jak nie eSUN to Sunlu i inne, i przybywa kartonów po 6/10kg trzeba gdzieś to zużyć :>>> A jakieś zapychacze do druku się zawsze znajdą :>
A w sumie się przekonałem i teraz ciągle leci sport mode zamiast defaulta :P

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 31 lip 2023, 11:31
autor: roman
Gdybyś od pół roku się tak nie brendzlował przy każdym poście o bambu "o jakie to śłiśtaśne" itp. to odbiór tych urządzeń na tym forum byłby zupełnie inny a dyskusje zdecydowanie bardziej merytoryczne, a tak to prawie nie ma z kim pogadać, bo większość rzyga tym tematem. Gdy Cie poprosiłem o zrobienie testu VFA to sie wykpiłeś, że wszystko jest gdzie indzej i tyle było z merytoryki tutaj.

A po drugie, proszę róbcie osobne wątki dla każdego tematu - niech to nawet będą tematy z doopy w stylu "Bambu - złamałem dysze", i niech nawet to będzie jedno-postowy wątek. Nie ma znaczenia póki to jest osoby wątek. Wiele łatwiej będzie cokolwiek odszukać.
(Tak, wiem, sam dołożyłem do tego swoje 2 grosze, bo namodziłem w tym wątku trochę postów).

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 31 lip 2023, 11:57
autor: Trolinka
roman pisze: 31 lip 2023, 11:31 Gdybyś od pół roku się tak nie brendzlował przy każdym poście o bambu "o jakie to śłiśtaśne" itp. to odbiór tych urządzeń na tym forum byłby zupełnie inny a dyskusje zdecydowanie bardziej merytoryczne, a tak to prawie nie ma z kim pogadać, bo większość rzyga tym tematem. Gdy Cie poprosiłem o zrobienie testu VFA to sie wykpiłeś, że wszystko jest gdzie indzej i tyle było z merytoryki tutaj.

A po drugie, proszę róbcie osobne wątki dla każdego tematu - niech to nawet będą tematy z doopy w stylu "Bambu - złamałem dysze", i niech nawet to będzie jedno-postowy wątek. Nie ma znaczenia póki to jest osoby wątek. Wiele łatwiej będzie cokolwiek odszukać.
(Tak, wiem, sam dołożyłem do tego swoje 2 grosze, bo namodziłem w tym wątku trochę postów).
Muhaha. Może się onanizujesz do sprzetów, spoko, Twoja sprawa :P Dla mnie to narzędzie only. A że często ludzi interesowało jak z niezawodnością, to co jakiś czas wrzucam info x h przepracowane i czy coś się działo. Proste? Czy narysować? :PPP
O nic mnie nie prosiłeś :> Coś ta było żeby wszyscy drukowali jakieś testy masowo, skomentowałem tylko po co skoro tego jest pełno, dopiero morf bodajże wrzucił ze rodzime filamenty itd. i jest jakiś sens w tym. I tak gdzieś zostało w tyle. Nie wiem, jak mówiłem to narzędzie i nie podniecam się czy fala jest większa czy mniejsza, czy widać pod światło zielone czy czerwone i marnuje dzień na obserwowanie ścianek :> Więc nie wnikam.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 02 sie 2023, 19:28
autor: Trolinka
LIDAR again :>
Odwołuje wszystko co ostatnio pisałem o laserach że w sumie działa ale do niczego nie przydatne w praktyce :P
Najnowszy firmware + Studio i LIDAR nabrał teraz sporo powera :> Nawet teraz supportuje PEI chropowate, co prawda jeszcze dane tuningują ale już oficjalnie można używać :-) I to zarówno kalibracji jak i kontroli warstwy :-)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 02 sie 2023, 20:25
autor: zlp
Do dupy ta drukarka. Nie potrzebuje wiedzy, fachowca ani godzin ślęczenia nad nią. Nawet profile filamentów sobie dopracowuje.
Teraz to każdy lamer może chwalić się wydrukami.
:D

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 02 sie 2023, 20:26
autor: mcxmcx
U mnie w końcu udało się LW-PLA skalibrować.

Może nawet coś wydrukuje co lata ;))

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 02 sie 2023, 22:22
autor: RevanitaPL
mcxmcx pisze: 02 sie 2023, 20:26 U mnie w końcu udało się LW-PLA skalibrować.

Może nawet coś wydrukuje co lata ;))
Podesłałbyś ustawienia? Bo boję się co wyjdzie z domyślnych Bambusowych, a około w piątek ruszam z drukiem samolotu RC :)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 02 sie 2023, 22:48
autor: mcxmcx
Flow wyszedł 0.692 temperatura 220

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 02 sie 2023, 22:49
autor: mcxmcx
Tak.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 03 sie 2023, 01:22
autor: Trolinka

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 03 sie 2023, 16:45
autor: RevanitaPL
mcxmcx pisze: 02 sie 2023, 22:49Tak.
Jutro właśnie mi przychodzi Esun PLA-LW, to sprawdzę te ustawienia już przy druku części dla klienta :)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 03 sie 2023, 18:42
autor: Andrzej_W
Skoro to taki zbiorczy temat o bambusku a akurat czytałem sobie o Panu Stanisławie
To tak mnie naszło :D https://imgflip.com/i/7unbfm
Panie_Areczku_ENDER.jpg

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 05 sie 2023, 20:35
autor: RevanitaPL
mcxmcx pisze: 02 sie 2023, 22:49Tak.
Na razie z wszystkich ustawień jakie znalazłem pod Bambu na internecie, twoje dają najlepsze rezultaty, choć dalej nie są one jakoś bardzo satysfakcjonujące, ale tak to jest jak człowiek nie poczyta więcej. Żałuję że nie kupiłem po prostu filamentu pre-foamed. Ale i tak bardzo dziękuję za ustawienia :)

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 05 sie 2023, 21:00
autor: mcxmcx
Najpierw ściągnij sobie z forum bambu profil do tego esuna, a później zmień flow jak poprzednio podeslalem.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 05 sie 2023, 21:09
autor: RevanitaPL
mcxmcx pisze: 05 sie 2023, 21:00 Najpierw ściągnij sobie z forum bambu profil do tego esuna, a później zmień flow jak poprzednio podeslalem.
Masz na myśli ten profil?
https://forum.bambulab.com/t/settings-f ... n-x1c/7849

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 05 sie 2023, 21:25
autor: RevanitaPL
Bo aktualnie korzystając z twoich ustawień to daje taki efekt:

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 05 sie 2023, 21:45
autor: mcxmcx
Tak. I trzeba później sobie skorygować flow.
Ale wyjściowo profil z forum i kalibracja laserkiem.

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 05 sie 2023, 22:23
autor: RevanitaPL
Z kalibracją laserem będzie dość duży problem :)
Ale jakoś sobie poradzę narzędziami Orci

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

: 07 sie 2023, 16:55
autor: Trolinka
Aero czyli ichniejsze LW weszło.
Sporo info zapodali o ustawieniach itd.
Aero: https://eu.store.bambulab.com/collectio ... s/pla-aero
Wiki: https://wiki.bambulab.com/en/knowledge- ... -rc-models