Input Shaper Klipper Ocena Wykresów

rafalpc2019

Re: Input Shaper Klipper Ocena Wykresów

Post autor: rafalpc2019 »

Pjoter pisze: 06 paź 2023, 12:35 Ale to coś zmienia? Jeśli wiesz że wykres był z osi X (bo sam podpisałeś), to jego wyniki będą jej dotyczyć. Jeśli kiedyś trafisz do Autsralii to nie musisz zmieniać kierunku osi Z na odwrotny.
Jak dla mnie te osie możesz podpisać "A", "69" i "XYZ". Niezależnie jak były podpisane to na podstawie tych wykresów ktoś zgadł jaką masz drukarkę.
Nie wiem co to zmienia sam sobie gdybam tylko, ale co mnie bardzo zastanawia to ten peak osi Z na wykresie Y bo jest bardzo duży, nawet pomijając tą zamianę kolorów X i Y.

Na wykresie osi X nie ma takiego peaku w osi Z.
Pjoter
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2018
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Input Shaper Klipper Ocena Wykresów

Post autor: Pjoter »

Tutaj faktycznie by się przydało aby były dobrze osie określone.
To nie jest efekt bujania się stołu? Ender jakoś wybitnie nie ma stołu zamocowanego. Jak jedziesz przód-tył to wyobrażam sobie że chwieje się tak samo. Czyli osią obrotu byłaby oś X. Wyobraź sobie kreskówkowe auto które jak rusza to przód mu się podnosi, a jak hamuje to tył podrzuca do góry.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 3
Posty: 358
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 142

Re: Input Shaper Klipper Ocena Wykresów

Post autor: Fest »

Bardzo możliwe, że te dampery powodują ten drugi pik. Guma się poddaje, ale musi wrócić do swojego kształtu. Algorytm nie był pisany do takiego zachowania i może dawać złe propozycje tłumienia rezonansu. Stosowanie w napędzie takiej gumy, gdzie dąży się do jak najbardziej sztywnego złożenia napędu przez stosowanie szerokich, napiętych pasków, silników o jak największym momencie trzymającym i odpowiednio szybkiego sterowania świadczy o braku wyczucia tematu delikatnie ujmując.

Pomylenie osi i zrobienie z tego afery świadczy o autorze wątku i mój post nie ma na celu pomagania temu człowiekowi. Niektórym poprostu nie warto.
konradsdev1, Abys
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 818
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 372

Re: Input Shaper Klipper Ocena Wykresów

Post autor: Abys »

To jest koleś który nie zainwestuje w grzany stół bo mu szkoda kasy:

-"Chcę bez grzanego stołu bo po co mi dodatkowe koszty."
-"Spokojnie drukuję na zimnym stole bez problemu, kupiłem sobie klej typu Hegron i daję radę.
Nic się nie odkleja."

viewtopic.php?p=155071#p155071

Także myślę że to dopiero początek ciekawych pomysłów i zwrotów akcji :D
bill-hader-watching.gif
bill-hader-watching.gif (400.38 KiB) Przejrzano 909 razy
morf, konradsdev1, Fest
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3254
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1610

Re: Input Shaper Klipper Ocena Wykresów

Post autor: morf »

I wszystko jasne:)
Done is better than perfect.
rafalpc2019

Re: Input Shaper Klipper Ocena Wykresów

Post autor: rafalpc2019 »

Abys pisze: 07 paź 2023, 08:55 To jest koleś który nie zainwestuje w grzany stół bo mu szkoda kasy:

-"Chcę bez grzanego stołu bo po co mi dodatkowe koszty."
-"Spokojnie drukuję na zimnym stole bez problemu, kupiłem sobie klej typu Hegron i daję radę.
Nic się nie odkleja."

viewtopic.php?p=155071#p155071

Także myślę że to dopiero początek ciekawych pomysłów i zwrotów akcji :D
bill-hader-watching.gif
Dodam więcej:
-"Nadal bez grzanego stołu, nawet PETG daje radę spokojnie."
-"Może raz użyłem grzanego stołu, przy PETG tak dla testu na początku, różnicy nie ma z grzaniem czy bez."
-"Więc po co mi to."
-"Szukam tam gdzie coś mi poprawi jakość druku a nie w jakichś pierdołach z grzaniem stołu."
-"A ty sobie grzej nawet i na 200C ten stół, jak tam chcesz twoja sprawa."
rafalpc2019

Re: Input Shaper Klipper Ocena Wykresów

Post autor: rafalpc2019 »

Fest pisze: 06 paź 2023, 23:12 Bardzo możliwe, że te dampery powodują ten drugi pik. Guma się poddaje, ale musi wrócić do swojego kształtu. Algorytm nie był pisany do takiego zachowania i może dawać złe propozycje tłumienia rezonansu. Stosowanie w napędzie takiej gumy, gdzie dąży się do jak najbardziej sztywnego złożenia napędu przez stosowanie szerokich, napiętych pasków, silników o jak największym momencie trzymającym i odpowiednio szybkiego sterowania świadczy o braku wyczucia tematu delikatnie ujmując.

Pomylenie osi i zrobienie z tego afery świadczy o autorze wątku i mój post nie ma na celu pomagania temu człowiekowi. Niektórym poprostu nie warto.
Co do pierwszego to dzięki, właśnie na takie wypowiedzi czekałem.
Co do drugiego, pewnie nie wiesz ale MP6050 ma trochę inaczej osie niż ADXL ale co tam,
sam nawet tego nie zauważyłeś i nie podpowiedziałeś że coś jest nie tak, sam to zauważyłem i się wypowiedziałem na ten temat.

"Twój post nie ma celu pomagania temu człowiekowi."
No to rozjebałeś system tym tekstem, nieźle się uśmiałem, dzięki.
Awatar użytkownika
konradsdev1
Postów w temacie: 2
Posty: 458
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:55
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: VORON 0
x 178

Re: Input Shaper Klipper Ocena Wykresów

Post autor: konradsdev1 »

rafalpc2019 pisze: 07 paź 2023, 13:41 Co do drugiego, pewnie nie wiesz ale MP6050 ma trochę inaczej osie niż ADXL ale co tam,
sam nawet tego nie zauważyłeś i nie podpowiedziałeś że coś jest nie tak, sam to zauważyłem i się wypowiedziałem na ten temat.

Uparłeś się i znowu wypisujesz głupoty a w przyszłości może to kogoś wprowadzić w błąd.
Akcelerometr może być zamontowany w dowolną stronę i nie wpływa to na kalibrację Inupt Shaper.
axes can be swapped - i.e. no need to align X axis with X and so forth - it should be fine even if Z axis of accelerometer is X axis of the printer, etc.
Źródło: https://www.klipper3d.org/Measuring_Res ... elerometer


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=OoWQUcFimX8
Abys
"Everybody needs a hobby" (Tony Stark).
VORON V0.2 (BTT SKR Pico + RPi 4B + Phaetus x Voron Dragon Hotend ST)
DIY MK4 + VORON Stealthburner (BTT SKR PRO V1.1 + RPi Zero 2 W)
rafalpc2019

Re: Input Shaper Klipper Ocena Wykresów

Post autor: rafalpc2019 »

Ok rozebrałem cały Y, zdjęłem damper z silnika Y, podokręcałem, napięłem pasek tak troszkę wiecej jak wcześniej no i tu mamy wykres Y nowy:
Wydrukowałem inne mocowanie do tego ale jest w tym samym miejscu.
shaper_calibrate_y.png

Tutaj jest stary Y:
shaper_calibrate_y(GLASS).png
Co sądzicie na ten temat teraz?(chodzi mi o ten nowy wykres).
Sam wykres zielony nie wygląda chyba zle? Z tego co youtube powiedziało najlepiej jak jest jeden pojedynczy peak o najmniejszej szerkości.
A reszta małych peaków przy tym dużym ma być jak najmniejsza.
Doradzi ktoś kto zna się na interpretowaniu tego?
rafalpc2019

Re: Input Shaper Klipper Ocena Wykresów

Post autor: rafalpc2019 »

Ostatni wykres wygląda tak dla Y:
y1.png
Jakbym tylko wiedział jak pozbyc sie tego mniejszego peaku to byłoby idealnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”