Lustro na stół tronxy x5sa

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Sobek4
Postów w temacie: 11
Posty: 26
Rejestracja: 23 wrz 2023, 11:10

Lustro na stół tronxy x5sa

Post autor: Sobek4 »

Witam szanowne grono. Wczoraj kupiłem lustro 4mm grube na stół do druku. Położyłem ładnie jak ma być i poszło , w momencie poziomowania zonk , okazało się że stół powędrował pod samą dyszę aż się przekrzywił . Okazało się że czujnik który jest obok dyszy nie widzi stołu i kręcił tak aż się przekosiło. Czy ktoś z użytkowników wymieniał czujnik aby można było drukować na szkle lub lustrze? Po tym zabiegu płyta się wygięła na środku i nie ma jak skalibrować aby drukować dłuższe elementy. Czy może zamiast lustra są jakieś dobre metalowe podkładki które ten czujnik wykryje ? Pozdrawiam i dziękuje
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 1
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Lustro na stół tronxy x5sa

Post autor: Trolinka »

Tronxy stosuje czujniki indukcyjne które reagują na metal. Więc albo np. PEI na stół albo wymiana czujnika na BLTouc/3DTouch/CRTouch i inne tego typu które macają stół więc im wszystko jedno z czego jest :>

PS. Ewentualnie bardziej czuły indukcyjny czy tam z większym zasięgiem, bo te ich firmowe przez szkło nie zobaczą stołu. Coś takiego w tronxy używałem i spokojnie z szybą pracowało: (jest tego kilka wersja o różnych parametrach)
!czujka.PNG
Sobek4
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 2
Posty: 358
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 142

Re: Lustro na stół tronxy x5sa

Post autor: Fest »

Bo oryginalne niebieskie czujniki Tronxy to się do tarcia chrzanu nadają. W mojej zmieniłem na zwykłą krańcówkę, przy ich paskudnym wykonaniu stołu to i tak niebo a ziemia.

Właśnie sobie uświadomiłem, że ta drukarka stoi i kurz zbiera od ponad roku.
Sobek4
Sobek4
Postów w temacie: 11
Posty: 26
Rejestracja: 23 wrz 2023, 11:10

Re: Lustro na stół tronxy x5sa

Post autor: Sobek4 »

Ok to zaopatrzę się w czujnik. Tera pytanie czy kupić czujnik który wykrywa do 10 mm czy do 15 mm ? To do 15 są grubsze a to do 10 są cieńsze takie jak ze zdjęcia wyżej.
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 2
Posty: 358
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 142

Re: Lustro na stół tronxy x5sa

Post autor: Fest »

Zgodnie z teorią dobiera się zakres pomiaru jak najbliższy mierzonej wielkości.
Sobek4
Sobek4
Postów w temacie: 11
Posty: 26
Rejestracja: 23 wrz 2023, 11:10

Re: Lustro na stół tronxy x5sa

Post autor: Sobek4 »

Ok czyli 10 mm. Dziękuję za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1386
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 758

Re: Lustro na stół tronxy x5sa

Post autor: JGFTW »

Jak sobie kupisz czujnik indukcyjny, a masz kanapkę z blachy aluminiowej i szkła to przede wszystkim zobacz dokumentację czujnika, bo zazwyczaj tak jest, że nie każda powierzchnia (materiał) wykrywa się tak samo; z pełną mocą, zazwyczaj te czujniki aluminium wykrywają w 40% zakresu podanego, czyli jak kupisz 10mm to przy 4mm od celu dopiero wykryję.
Druga rzecz to jak masz prostę szkło, ale pofalowany i pogięty (odchyłki oczywiście rzędu +/-1mm, więc nie rzucające się w oczy) arkusz blachy stołu to zmierzysz go a niekoniecznie powierzchnię szkła.

Jak chcesz robić mapę stołu to albo kup bltouch, 3dtouch, czy cośtam co fizycznie sprawdza wysokość powierzchni na której drukujesz albo kup blachę sprężynową (możesz zamontować na szkło albo nie jak tam chcesz), na niej drukuj i zostaw czujnik jaki masz.
Sobek4
Postów w temacie: 11
Posty: 26
Rejestracja: 23 wrz 2023, 11:10

Re: Lustro na stół tronxy x5sa

Post autor: Sobek4 »

Stół mam prosty. Krzywa jest podkładka którą dają do tej drukarki. Zobaczę najpierw z tym czujnikiem. Jak się nie spisze to kupię blachę sprężynowa i tyle.
Sobek4
Postów w temacie: 11
Posty: 26
Rejestracja: 23 wrz 2023, 11:10

Re: Lustro na stół tronxy x5sa

Post autor: Sobek4 »

A co sądzicie o tym czujniku ? Ktoś może coś na jego temat powiedzieć?
Sobek4
Postów w temacie: 11
Posty: 26
Rejestracja: 23 wrz 2023, 11:10

Re: Lustro na stół tronxy x5sa

Post autor: Sobek4 »

A więc kupiłem w botlandzie czujnik i okazało się że on owszem wykrywa ale magnes. I tu moje pytanie czy podkładka magnetyczna coś da ? Czy może olać temat lustra i kupić jakąś normalną matę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”